Zrodil se nový Rolls-Royce. Podívejte se na osmou generaci modelu Phantom

Je výjimečný nejen proto, že nese značku Roll-Royce. Model Phantom 2018 silně vyzařuje eleganci, důstojnost a dokonalost, které automobilka vtiskuje i těm nejtitěrnějším detailům. Jak se v novém voze, který má uvnitř vlastní galerii umění, jezdí?

Zážitek z jízdy s ikonickou značkou na kapotě. | Foto: betto rodrigues / Shutterstock.com

 Nové verze Rolls-Royce Phantom se neobjevují příliš často. Proto můžeme společnosti prominout, pokud okolo nového modelu udělá vždy více rozruchu, než bývá běžné. Původní a vůbec první Phantom byl představen v roce 1925. Od té doby se fanoušci této anglické značky dočkali dalších několika verzí. Nejnovější, osmá generace, nahrazuje předchozí verzi, tzv. Modrý Phantom, který byl prvním Rolls-Roycem vyvinutým ve spolupráci s BMW.

Hliníkový podvozek, délka vozu nebo nové elektronické možnosti v interiéru – to jsou jen některé z novinek, které osmá generace Phantomu přináší. Karoserie sedí na novém hliníkovém podvozku platformy Rolls-Royce, oficiálně nazvaném Architecture of Luxury.

Luxus vozu umocňuje více než 3,5 metrový rozvor, který je jen o málo menší než u předchozí verze. Délka automobilu dosahující téměř 5,8 metrů dělá z nového Phantoma opravdu pohodlnou limuzínu. Samozřejmostí je kamerový systém pro snímání okolních vozidel.

Takhle vypadá nový krasavec. Nový, úžasný a fascinující. Takový je venkovní design krasavce zvaného Rolls-Royce Phantom 2018. Prohlédnout si jej můžete ve videu.

Nastupte si, zažijete umění

Kabina nového Rolls-Royce Phantom si uchovala mnoho řešení z předchozích verzí, například zachování otočných ovládacích prvků pro systém vytápění a větrání. Horní část palubní desky spojuje s přístrojovou tvrzený skleněný panel, který jeho výrobci nazvali Galerie. Návrháři ho stvořili a vymysleli tak, aby v něm mohla být samostatně zobrazena různá umělecká díla. Některé příklady ukázal Rolls-Royce již při prvním odhalení Phantoma. Na přání zákazníka tak bude možné mít na palubní desce například olejomalbu podzimní Anglie, ručně vyrobený kmen porcelánových růží nebo design abstraktního hedvábí.

Zadní část kabiny je daleko tradičnější. Stálicí jsou sklápěcí dřevěné piknikové stoly, které jsou nyní poháněny elektricky. Dále dvanáctipalcový displej pro zadní cestující, který je integrován do zadních částí předních sedadel. Každá volná plocha je pokryta kůží, dřevem nebo hlubokou kobercovou kůží.

Otevřete dveře a nastupte. Máte jedinečnou možnost otevřít dveře novinky anglického výrobce a nerušeně nastoupit do jeho interiéru. Přehrajte si video, které vám ukáže všechny interiérové vymoženosti a krásy.

Technické detaily a cena

Design je krásná věc, ale každého řidiče zajímají především technické parametry nového auta. Nový Phantom se pyšní dvojmotorovým turbodmychadlem V-12. Zatímco špičkový výkon 563 koňských sil je stejný jako u jeho menších a starších sourozenců, točivý výkon se podstatně zvýší až na 1700 otáček za minutu. To znamená, že tento Phantom je ve výkonu o 110 koní výš než jeho předchůdce. Podle prohlášení Rolls-Royce by tak zrychlení z nuly na 100 km/h mělo trvat 5,1 sekundy.

Krouticí moment je směrován výhradně k zadní nápravě prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky ZF, která je elektronicky připojena k geolokačnímu systému, jenž mu pomáhá při výběru vhodných převodových stupňů. Původně konstruktéři uvažovali o pohonu všech čtyř kol, ale nakonec od tohoto záměru upustili. Jako jeden z hlavních důvodů uvedl výrobce příliš velký hluk. Nejvyšší rychlost nového Phantoma se pohybuje okolo 250km/h.

Půl milionu. Dolarů

Zatím není výrobcem potvrzena konečná cena. Předchozí verze Phantoma začínala na 422 925 dolarech u modelu s krátkým rozvorem (rozšířený rozvor stál 497 525 dolarů). Vzhledem k nesčetným možnostem výběru proto základní cena představuje pouze okamžik, kdy začíná čas na vyjednávání. Ostatně i výrobce počítá s tím, že jakákoliv cena by nebyla nějakým extra velkým problémem pro ty, kteří mají na to stát se kupci Phantoma.

Autor: Jakub Zeman

Zrodil se nový Rolls-Royce. Podívejte se na osmou generaci modelu Phantom
Snadné financování nemovitostí v zahraničí