Zážitek v USA? Zajeďte si Bentleym z Las Vegas do Grand Canyonu

Las Vegas proslulo jako město hříchu, ve kterém není o kasina a noční život nouze. Až vás hazard omrzí, vyjeďte si do národního parku Grand Canyon. Pětihodinovou jízdu si zpříjemněte řízením špičkového vozu. Třeba značky Bentley nebo Porsche.

Las Vegas je městem, které nikdy nespí. | Foto: Business stock / Shutterstock.com

Už při první návštěvě Las Vegas si kromě všudypřítomných kasin a blikajících neonů všimnete reklam na výlety za krásami Grand Canyonu. V nabídce cestovních kanceláří, které se soustředí kolem bulváru Las Vegas Strip, jsou jak cesty autobusem, tak lety vrtulníkem.

V druhém případě vám stačí pouhých 30 minut na to, abyste se z Mekky hazardu dostali na západní okraj kaňonu. Vrtulník v kaňonu může přistát. Některé firmy klientům nabízí zážitek ve formě přibližně půlhodinového pikniku s občerstvením a skleničkou šampaňského.

Opravdu je Grand Canyon tak úchvatný? Stále nevíte, jestli stojí Grand Canyon za to? Tyto záběry vás přesvědčí, že opustit na chvilku divoké Las Vegas je víc než skvělý nápad.

Cesta je cíl. I ke kaňonu

Chcete si cestu ke Grand Canyonu opravdu užít a zároveň toužíte v národním parku strávit víc než jen pár desítek minut? Vynechte vrtulník a vydejte se po silnici. Trasa dlouhá 430 kilometrů vám po silnicích US-93 S a I-40 E zabere přibližně 5 hodin.

Výlet je proto vhodné naplánovat na dva dny. První den vyjeďte brzy ráno, ať máte na Grand Canyon dostatek času. Ten druhý můžete věnovat objevování zajímavých tras v okolí kaňonu a návratu zpět do Las Vegas. A když na to přijde, samotnou cestu autem si můžete opravdu zpříjemnit.

Víte jak?

Bentley. Alternativa k letištní nudě

Půjčovny automobilů, které najdete na letišti v Las Vegas, zpravidla nemají zrovna dvakrát zajímavý vozový park. Pokud si půjčujete automobil v USA poprvé, nezapomeňte na to, že kromě osobních dokladů musíte mít platební kartu a mezinárodní řidičský průkaz.

Překvapením pro vás může být také to, že většina půjčoven vás nechá vybrat si konkrétní auto přímo na parkovišti z kategorie, kterou jste si zaplatili. To je na jednu stranu obrovská výhoda, ale i tak nečekejte žádné bouráky.

Do USA s mezinárodním řidičákem

Mezinárodní řidičský průkaz je papírový dokument, o který máte možnost zažádat na obecním úřadě obce s rozšířenou pravomocí, v Praze na Magistrátu hlavního města. Cena za vystavení je pouhých 50 korun. Průkaz vám vystaví na počkání. S sebou si přineste platný řidičský průkaz, platný doklad totožnosti a jednu průkazovou fotografii.

Zajímavou alternativou k půjčovnám na letišti v Las Vegas je v Americe velmi populární služba Turo. Ta vám umožňuje zarezervovat si online a půjčit si auto od soukromých majitelů. To vše velmi jednoduše a levně. Americké muscle cars typu Ford Mustang a Chevrolete Camaro vás vyjdou na přibližně 800 korun na den, sportovní a luxusní vozy značek Bentley, Porsche, Mercedes nebo Jaguar stojí přibližně 3 000 korun na den. U delších cest musíte počítat s menším příplatkem za ujeté míle, ale i tak se jedná o skvělou nabídku a příležitost, jak si cestování po Americe opravdu užít.

Tipy na cestu do kaňonu

Výhodou cestování po USA je fakt, že při dlouhých cestách máte v drtivé většině případů příležitost narazit na další pamětihodnosti, stavby a přírodní úkazy. Hledání toho nejžhavějšího tipu na zastávku při cestě z Las Vegas do Grand Canyonu je jednoduché.

Hooverova přehrada je vysoká 220 metrů a nachází se přímo na hranici Arizony a Nevady. Zastavit a kochat se pohledem na tento fascinující kolos je téměř povinností. Nemluvě o fotkách, které můžete s přehradou v pozadí udělat.

Filmovaná Hooverova přehrada

Hooverova přehrada si zahrála v několika slavných filmech. Mezi ty, které by český divák mohl znát, patří Transformers, Bláznivá dovolená v Las Vegas a Jen blázni spěchají.

Jestli budete cestovat v létě, nechte si dostatečnou časovou rezervu. Cesty mohou být ucpané, to platí také o nejvýhodnějších parkovacích místech přímo v národním parku. Vjezd do parku je zpoplatněn. Za osobní vozidlo zaplatíte 30 dolarů. Kapacita místních parkovišť je velmi štědrá, nicméně z některých ploch je to k zastávkám autobusů poměrně daleko. Na cestu se můžete připravit z pohodlí svého hotelového pokoje. Informace o návštěvě Velkého kaňonu najdete tady.

Klimatizované autobusy dopravují návštěvníky na kraj kaňonu a na další vyhlídky. Určitě je využijte, protože mohou i tam, kam mají osobní vozy návštěvníků vjezd zakázán. Samotné cesty v parku jsou velmi dobře značeny. Některé mapové podklady GPS navigací si s cestičkami v rámci parku moc dobře neporadí.

Dobrodružství on the road

Výlet z Las Vegas do Velkého kaňonu nemusí být nutně několikahodinovou nudou za volantem běžného vozu z letištní autopůjčovny. Naopak je až překvapivě jednoduché proměnit ho ve zkušenost, na kterou jen tak nezapomenete.

A pokud budete chtít ještě další změnu, máte možnost v závěru cesty k jižnímu okraji kaňonu vyměnit luxusní vůz za historický vlak. Ten jezdí do parku z města Williams a nabízí také velmi originální zážitky.

Autor: Lukáš Benzl

Zážitek v USA? Zajeďte si Bentleym z Las Vegas do Grand Canyonu
Snadné financování nemovitostí v zahraničí