Warren Buffet a jeho tipy, jak uspět

Vždy myslete dlouhodobě, ne krátkodobě. Tímto pravidlem se Warren Buffet, jeden z nejúspěšnějších investorů v historii, řídí celý život. Stále bydlí v domě, který koupil v r. 1958, a už 50 let používá stejný psací stůl. Nikdy nevyhodí nic, co nepoužívá alespoň 20-25 let. Myslet dlouhodobě je pro něj přirozené, stejně jako jeho schopnost odolat prodeji, což se osvědčilo jako výborná strategie.

Warren Buffett. Foto: Krista Kennell/Shutterstock

Jak investovat

Warren Buffet tráví 80 % svého času čtením a sháněním informací a společnostech, do kterých chce investovat. Mnohokrát zmínil, že umění investovat je o co největším množství informací, proto se vždy snaží dozvědět co nejvíce o podniku, do kterého chce vložit své peníze. Raději investuje do velkých společností, které podle něj mají větší šanci uspět v dlouhodobém výhledu. Nicméně ne každý má čas a peníze na investice několika miliard do největších podniků jako Warren Buffet. Není to strategie, kterou by mohl použít každý.

Ve videu v článku se můžete podívat, jak může investovat a zbohatnout opravdu každý, bez nutnosti věnovat spoustu času vyhledávání informací. Jasnou a jednoduchou odpověď lze najít ve výroční zprávě Berkshire Hathaway za rok 2013. Investujte 10 % hotovosti do krátkodobých vládních dluhopisů a 90 % do nízkonákladových S&P 500 indexových fondů. Nesnažte se přehrát trh, když si s ním můžete hrát. Bylo by hloupé chtít ho porazit, když se k němu můžete přidat. Úplně stejný vzorec najdete i v knize Tonyho Robbinse „Money Master the Game“. Indexové fondy se zdají být budoucností investování, protože trh bude vždy růst dlouhodobě.

S&P 500 obsahuje největší společnosti, které obchodují na Newyorské burze a Nasdaq. To vám ušetří čas a přinese bezpečnou investici, která se vám může za čas opravdu vyplatit. Investování do fondů je velmi bezpečné, protože na rozdíl od jednotlivých společností nemohou zbankrotovat. Můžete také investovat na evropských nebo asijských trzích, kterým se také velmi daří, nebo vložit peníze do globálních indexových fondů. Investování 10% do krátkodobých dluhopisů je investice s velmi nízkým rizikem, atraktivní pro investory, protože stále rostou a jsou velmi stabilní, přestože výnosy mohou být nižší.

Warren Buffet a jeho tipy, jak uspět
Snadné financování nemovitostí v zahraničí