Typický den Richarda Bransona. Miliardáře z Karibiku, který nemá svůj psací stůl

Zakladatel značky Virgin, známý miliardář, a také nositel šlechtického titulu. Právě to je sir Richard Branson, muž s úctyhodným životním elánem, jež si neumí představit den bez dvaceti šálků čaje a svůj business spravuje převážně přes internet ze svého malého karibského království, které, budete-li chtít, můžete navštívit. A sami si tak vyzkoušet denní „rutinu“ jednoho z nejbohatších mužů planety. 

Netradiční miliardář Richard Branson | Foto: Prometheus72 / Shutterstock.com

Podnikatelský duch provází Richarda Bransona již od narození. Prvního úspěchu dosáhl v době, kdy řada z nás teprve začala hledat sama sebe a své životní cíle. Šlo o jeho vlastní magazín Student, jenž vydával od svých patnácti let. Následovala zásilková služba s hudebními deskami, na kterou velmi brzy navázal i první kamenný obchod a zanedlouho také hudební nakladatelství VirginRecords.

Největší slávu a úspěch však britskému miliardáři přinesl jeho holding Virgin Group založený roku 1989. Dnes tento gigant zahrnuje přes čtyři sta dceřiných společností, zaměřených na všechna možná odvětví, od cestování, přes zábavu a životní styl, až po finance. Richard Branson přitom není pouze šikovný podnikatel a investor, právě naopak.

Odvážný dobrodruh s dobrým srdcem

Do historie se zapsal třeba tím, že přeletěl balónem Pacifik. Následně se pokusil obletět celou zeměkouli a v budoucnu plánuje také komerční lety do vesmíru. Kromě toho se zapojuje i do humanitárních akcí. Dlouhodobě finančně podporuje třeba společnost pro pomoc opuštěným dětem, vozí léky do válkami postižených oblastí, a zásadně se staví proti trestu smrti.

Kdo by se domníval, že tento Brit tráví dlouhé hodiny v kanceláři za psacím stolem, kde není nikým rušen, je na velkém omylu. „Od té doby, co jsem byl teenagerem, jsem nikdy v kanceláři neměl stůl,“ říká Richard Branson. Ten svůj obří holding po většinu času řídí z malého karibského ostrova s názvem Necker Island, který vlastní a kam za ním často přijíždějí světové osobnosti. Jak potom vypadá jeho typický pracovní den?

Podívejte se, jak vypadá život na Necker Island. Vzrušující adrenalin, příjemný relax a hlavně spousta dobře odvedené práce. I tak může vypadat běžný pracovní den, stačí jen chtít.

Ranní ptáče dál doskáče a miluje sport

I když to tak na první pohled nemusí vypadat, Richard Branson začíná svůj den velmi brzy. Konkrétně kolem páté ráno. Již v tuto – pro řadu z nás nekřesťanskou hodinu – je miliardář vzhůru a kontroluje zprávy od svých podřízených, čte noviny a řeší, co se během noci ve světě přihodilo. Následuje krátká procházka, jogging nebo tenis.

Pravidelnou, ale o to oblíbenější „rutinou“, je kitesurfing, bez kterého se neobejde. „Znáte to, i když je to jen patnáct minut denně, je to skvělé pro tělo i mysl, a také úžasná zábava,“ dodává s tím, že nejlepší způsob, jak si podle něj udržet zdraví, je požitek z plachtění vzduchem.

Radostná práce, základ úspěchu

Po vydatné snídani následuje to, co mnozí z nás ze srdce nenávidí – práce. V jeho pojetí je to však jen další adrenalin a radost z toho, co nový den přinese. „Práce má být zábavná, příjemná, uspokojující. Hodně společností si neuvědomuje jednotvárnost, přitom řadu zaměstnanců by povzbudil třeba home office nebo jen větší flexibilita v práci,“ přibližuje svůj pohled na věc a sám jde příkladem. Většinu důležitých věcí totiž vyřizuje z vany, křesla či houpací sítě. Jeho typický pracovní den trvá do pozdních odpoledních hodin, tak proč si ho tímto způsobem nezpříjemnit?

Zjistěte, co vše se dá během jednoho dne stihnout. Život Richarda Bransona v Karibiku je příjemný, ale lehce se může změnit na pořádný adrenalin, kdy člověk neví, kam dřív skočit. Že nevěříte? Tak se s námi pojďte podívat.

Jak tráví Richard Branson zbytek dne? Pracuje až do té doby než se uloží ke spánku, nebo je s rodinou a přáteli? No vlastně tak od každého trochu. „Je třeba vyvažovat práci a zábavu, což se mnoha lidem nedaří. Přitom nejlepší způsob, jak si udržet zdraví, je čas na zábavu,“ zmiňuje s tím, že v tomto duchu tráví svůj veškerý čas, tedy i večer.

Užijte si skvělou dovolenou na Necker Island
Máte chuť vyzkoušet si klidný život na tomto proslulém karibském ostrově a zažít alespoň jeden den jako Richard Branson? Nyní máte tu možnost. Záleží jen na vás, zda si pronajmete celý ostrov, kam zamíříte s přáteli, nebo si užijete klidnou dovolenou v rodinném kruhu. Jedno je však jasné už nyní. Poznáte osobně slavného miliardáře, užijete si spousty zábavy, dokonale si odpočinete a rozhodně nebudete litovat.

Na opulentní večeře s nabídkou různých světových kuchyní, se proto kromě jeho ženy a dětí, schází také řada jeho přátel i obchodních partnerů z různých koutů světa, jako je arcibiskup Tutu, prezident Carter či diplomat Kofi Annan.

Pravá karibská party je v plném proudu, hosté se skvěle baví, a v hlavě Richarda Bransona, se již rodí nové nápady na další projekty. Zkrátka ideální způsob, jak nejlépe zakončit den.

Autor: Jan Bartoš

Typický den Richarda Bransona. Miliardáře z Karibiku, který nemá svůj psací stůl
Snadné financování nemovitostí v zahraničí