Trendy v gastronomii pro rok 2019

Ve Spojených státech amerických proběhla koncem minulého roku Konference o potravinách a výživě. Americká společnost s názvem U.S. News & World Report následně zanalyzovala nejnovější gastronomické trendy pro rok 2019. Pojďme si je společně představit.

Foto: Kzenon / Shutterstock.com

Nejposlednější gastronomické trendy dle U.S. News

1. Rostlinné proteiny

Hráškový protein se mimo jiné objevuje ve vegetariánských Burgerech, v kuřecích prstech, stripsech a také sýrech. Protein je vhodný zejména pro lidi trpící alergiemi či různými intolerancemi, je lehce stravitelný, ale osobám trpící alergií na oříšky nemusí vyhovovat.

2. Zeleninové těstoviny

Nudle a těstoviny vyrobené z cizrny a červené či zelené čočky získávají na čím dál tím větší oblibě. Na trh se dostává více druhů a typů těchto těstovin, některé jsou červené, jiné zelené a další fazolově černé, ale všechny oplývají nutričními výhodami. Zejména osoby s bezlepkovou dietou jsou tímto trendem potěšeni.

3. Probiotika

Probiotická perlivá voda, nápoje bez obsahu laktózy a mléka či ovesná kaše jsou nápomocné pro břišní živé bakterie, které se významně podílí na zdraví každého jedince. Jedná se o živý organismus, který je přidáván do pokrmů, aby se zlepšila rovnováha břišní mikroflóry.

4. Low-Fodmap pokrmy

Společnosti vyzdvihují produkty, jež zabraňují symptomům abdominální bolesti a jejímu rozšiřování. Tento typ stravování získává celosvětově na své popularitě, je vhodný zejména pro osoby trpící špatným zažíváním, syndromem dráždivého tračníku, zánětlivým onemocněním tlustého střeva a celiakií. Fodmap vyjadřuje zkratky uhlovodíků – oligosacharidy, disacharidy, monosacharidy a polyoly.

5. Alternativní mléčné produkty, které neobsahují mléko

Ovesné, sezamové, pekanové mléko a mléko z kešu jsou nejnovějšími výdobytky současné doby.

6. Oleje na vaření s vyšším stupněm ohřevu

Olej z řas má stupeň ohřevu na 485 stupních, čímž podporuje kardiovaskulární systém a je celkově zdravější než rostlinné oleje. Zároveň má největší počet zdravých tuků a nejnižší množství saturovaného tuku v porovnání s ostatními oleji, které se používají na vaření.

Trendy v gastronomii pro rok 2019
Snadné financování nemovitostí v zahraničí