Top 10 kaváren na světě, kde si vypít podzimní kávu

Nedovedete si představit svůj den bez šálku kávy? Pak si nenechte ujít deset tipů na kavárny, do kterých se budete chtít vracet.

Foto: Di Bella Coffee / Unsplash

1. Vogue Café, Moskva

Kavárna byla otevřena v roce 2003 a již od té doby úspěšně kombinuje klasickou evropskou kuchyni ovlivněnou ruskou kulturou. Svým interiérem bohatým na luxusní ubrusy a dekorace působí na pohled na vysoké úrovni.

2. Oriole Café, Singapur

Tahle kavárna vás zaujme interiérem, jež je inspirován samozřejmě kávou. Se svými dřevěnými panely, tlumenými světly a skvělým menu vás dokonale uchvátí. Nabízí pestrou variaci káv, snídaně či pečivo po celý den.

3. Antico Caffe Greco, Řím

Tohle místo má již dlouhodobou tradici od roku 1760. Je to jednoznačně nejstarší bar ve městě a současně druhý nejstarší v celé Itálii. Po celá léta jej navštěvovaly známé osobnosti jako například Stendhal, Goethe, či Morrissey.

4. Grand CaféGambrinus, Neapol

Neapol je světově proslulá svou kávou – a to hlavně kavárnou Gambrinus, která byla otevřena již v roce 1960 a nachází se přímo za Palazzo della Prefeturra. Celá kavárna je oslnivým svědectvím své doby.

5. Emporio Armani Cafe, Dubaj

Kavárna se nachází v jednom z největších nákupních center na světě – The Dubai Mall. Její design úspěšně kombinuje eleganci s relaxací.

6. Roberto Cavalli Café, St. Tropez

Jedná se o velice zajímavé místo, jež nabízí široký výběr tradičních Italských chodů ve velice různorodém menu.

7. Café de la Paix, Paříž

Tato kavárna byla vždy oblíbeným místem v celé Paříži. Nachází se přímo v Grand Hotelu a za brunch zde očekávejte účet ve výši 85 dolarů.

8. Bulgari Il Café, Tokyo

Kavárna se nachází v oblíbeném Bulgari fashion house – je založena na luxusu a stylu, který nabízí skvělý odpočinek.

9. Bloomsbury Café, Dubaj

V této oblíbené kavárně dostanete největší cupcakes v celém okolí – jsou dokonce posety jedlým zlatem! Proto počítejte s tím, že za jeden kus zaplatíte okolo 1.000 dolarů.

10. Café Florian, Benátky

Kavárna je otevřena již od roku 1720 a nabízí zároveň i návštěvu muzea. Jedná se o nejstarší a nejluxusnější kavárnu na celém světě.

Top 10 kaváren na světě, kde si vypít podzimní kávu
Snadné financování nemovitostí v zahraničí