To nejlepší z Toskánska – nechte se inspirovat našimi 10 tipy, co si zde užít

Turisté jezdí do Toskánska hlavně kvůli jeho skvělému jídlu, vínu a dech beroucí kráse okolní přírody. Proč byste sem ale měli zajet vy?

Kdo by dokázal nepodlehnout kouzlu Toskánska… | Foto: Jaroslaw Pawlak / Shutterstock.com

1. Ubytujte se na statku

Na venkově najdete staré statkářské domy, které skýtají prostor pro obdivování venkovské přírody a stejně tak pro druhý bod – relaxování.

2. Relaxujte

Vyjděte na zahradu, vezměte si dobrou knihu, samozřejmě nesmí chybět sklenka skvělého toskánského vína a už si jen užívejte venkova.

3. Naučte se připravovat pravou italskou pizzu

Perfektní pizza se připravuje ve venkovských kamenných pecích. Připravte si jednu takovou i pro sebe! Přejeme dobrou chuť.

4. Staňte se na chvíli degustátorem

Toskánsko je prostě krajina vína. Tak se dejte do ochutnávek! Červené, bíle, růžové – to je úplně jedno, všechny jsou totiž vynikající!

5. Pronajměte si auto

Vyjeďte si prostě jen tak objevovat skryté poklady každého malého městečka, na které narazíte.

6. Pořádně se najezte!

Nehledě na to, v které části Toskánska se právě nacházíte – všude ochutnáte skvělá jídla, tak zapomeňte na chvíli na dietu a pořádně se do toho pusťte.

7. Navštivte Florencii

Na návštěvu tohoto kouzelného města byste si měli vyhradit tak dva až tři dny, abyste stihli navštívit alespoň její nevětší krásy.

8. All antico vianio

Tak takový sendvič jste ještě jistě neviděli – a hlavně nejedli! Každý návštěvník Toskánska by si měl v tomto zařízení povinně jeden dát – věřte, že na něj budete ještě dlouho vzpomínat!

9. Pošmákněte si na místní zmrzlině

Toskánská zmrzlina je celosvětově proslulá díky své kvalitě a chutnosti – nezapomeňte také ochutnat – a to nejenom jednu! Nová várka se připravuje každý den – samozřejmě ručně a kvalitně!

10. Zajeďte si do městečka Lucca

Tohle starodávné městečko lemují městské hradby, podél kterých se můžete projít, projet na kole či vozíku – prostě, udělat si příjemný výlet.

To nejlepší z Toskánska – nechte se inspirovat našimi 10 tipy, co si zde užít
Snadné financování nemovitostí v zahraničí