Tajná místa na známých místech

Většina z nás zná populární turistické cíle a i ti, kteří je nikdy nenavštívili, viděli alespoň jejich fotky. Ale skoro nikdo nemá tušení, že se na některých z nich najdou místa, ukrytá před zraky turistů. Podívejme se na některé z nich.

Bílý dům. Foto: Andrea Izzotti / Shutterstock

Opuštěný ostrov v Disney Worldu – býval pátým parkem Disney Worldu, otevřený v r. 1974 jako Ostrov pokladů. Byl to zábavní park zaměřený na divokou přírodu, který byl uzavřen v r. 1999. Pak byl na 10 let zapomenut, než se našel objevitel, kterému se podařilo do uzavřené oblasti dostat a pořídit spoustu snímků. Disney World krátce uvažoval o znovuotevření tohoto místa, ale zatím se tak nestalo.

Kromě toho v Disney Worldu najdete ještě jedno nepříliš známé místo – jediný Disney klub pro dospělé, nazvaný „33“. Je to jediné místo v parku, kde se prodává alkohol. Členství v něm je ale pořádně drahé.

Socha svobody – ukrývá skrytou místnost pod svýma nohama. Byla objevena nedávno při rekostrukci a nikdo netuší, k čemu přesně sloužila. Tato socha ukrývá i další tajnou místnost v pochodni. Byla uzavřena po výbuchu v r. 1916, kdy byla pochodeň poškozena. I když ta byla následně opravena, místnost už nikdy nebyla zpřístupněna.

Bílý dům – všichni znají historky o tajných prostorech a chodbách v Bílém domě. Po útoku na Pearl Harbor povolil tehdejší prezident použít prostor pod východním křídlem jako kryt při bombardování. Moderní prezidenti mají také svá tajná místa a padací dvířka. Ta do starých tajných prostor byla pod psacím stolem v Oválné pracovně.

Opuštěný terminál na letišti JFK – budova se střechou ve tvaru křídel byla postavená v r. 1962, ale od r. 2001 je uzavřená. Bylo mnoho plánů, jak ji využít, ale žádný z nich nikdy nebyl realizovaný. Pravděpodobně už nikdy nebude sloužit jako terminál, protože nedaleko se právě staví jeden nový a obrovský.

Tajemství pod nádražím Grand Central Station v NY – toto nádraží je opravdu blízko slavného hotel Waldorf Astoria. V r. 1929 se rozhodli postavit přímo pod hotelem tajné nástupiště, aby se slavné osobnosti mohli dostat nepozorovaně do hotelu. Od 60. let 20. stol. se toto nástupiště nepoužívá, podzemní prostor obývali squateři. Nakonec byl tento prostor uzavřen, ale jeden vlak už navždy zůstal pod hotelem.

Více o těchto i dalších tajemstvích na známých místech – Mount Rushmore, Niagárských vodopádech, Eiffelově věži v Paříži nebo v Toweru a Big Benu v Londýně, najdete v tomto videu:

Tajná místa na známých místech
Snadné financování nemovitostí v zahraničí