Pro a proti bydlení v Portugalsku

Portugalsko je velmi oblíbená turistická destinace nejenom pro nás, Evropany, ale také pro turisty ostatních kontinentů. Ttihle všichni sem jezdí „pouze“ na dovolenou. Ale! Spousta ze studentů, kteří ukončili svá studia mají nezkrotnou touhu vycestovat do zahraničí za prací a zkušenostmi. A proč ne třeba Portugalsko? Podíváme se tedy na hlavní výhody – ale i nevýhody bydlení v tomto státě.

Lisabon, Portugalsko | Foto: Tim Stief / Unsplash.com

1. Počasí

V jižní části Portugalska vás překvapí přesně takové počasí, jaké jste si vždy přáli. V létě tu nepřekročí teploty 25 stupňů Celsia a v zimě neklesnou pod 12 stupňů Celsia – no nezní to přímo fantasticky?

2. Moře a pláže

Můžete se těšit na krásně čisté moře, příjemné pláže a prostor pro mnoho vodních sportů, jak například windsurfing nebo jachting.

3. Ceny

Budete překvapeni, jaké ceny zde najdete nejenom v restauracích, kavárnách či prostě obchodech, ale také ceny za služby jako je ubytování jsou velice příjemné. Pokud byste zde chtěli dokonce koupit nějaký dům či byt, běžte do toho. Ve srovnání s ostatními zeměmi se zde ceny za reality pohybují velice nízko.

4. Jazykové připravenost

I přesto, že úřední jazyk v Portugalsku je samozřejmě portugalština, prakticky všude se domluvíte anglicky. Lidé jsou zde totiž zvyklí na příval turistů a angličtinu tudíž slyší kolem sebe prakticky pořád. Takže se nemusíte jít bát nakoupit či například do banky či jiné instituce, s angličtinou to zvládnete. Pokud se ale rozhodnete naučit se portugalsky, bude to pro vás oříšek, jelikož lidé zde mají velice složitou výslovnost a často přeskakují z portugalštiny do španělštiny, což je takové malé negativum, které vás může překvapit.

5. Ekonomika

Bohužel, posledních pár let se drží ekonomika tohoto státu velice nízko. Pokud tedy uvažujete o práci v zahraničí, měli byste zvolit raději jinou pokrokovou zemi. V Portugalsku si tolik peněz jistě nevyděláte. Životní minimum je zde docela nízké, čemuž samozřejmě odpovídají i výplaty.

Pro a proti bydlení v Portugalsku
Snadné financování nemovitostí v zahraničí