Pláže, kultura, restaurace, bohatý noční život. To je moderní Tel Aviv

O izraelském Tel Avivu se říká, že je to jedno z nejživějších měst na světě. Nádherné písečné pláže, muzea, kulturní akce a restaurace se postarají o bohatý program od rána do noci. Zajímá vás, na co všechno se můžete těšit?

Tel Aviv. Foto: shai-pal-1228677 / Unsplash

Tel Aviv je sice relativně malé přímořské město, které má jen asi 430 000 obyvatel, přesto má vše, na co si jako turisté toužící po nevšedních zážitcích vzpomenete. Nečekejte tradiční turistické atrakce a všudypřítomná svatá a náboženská místa jako v nedalekém Jeruzalémě, ale moderní město plné špičkových restaurací a barů otevřených dlouho do noci, které v mnohém připomíná západní metropole. Přesto má vlastní neopakovatelnou atmosféru.

Architektura v Tel Avivu

Město samotné připomíná sbírku architektonických stylů. I z obyčejné procházky ulicemi se tady stává plnohodnotný zážitek. Zavítejte třeba do nejstarší telavivské čtvrti Neve Cedek nebo do známého modernistického Bílého Města, zapsaného na seznamu UNESCO.

Město, které žije

V Tel Avivu to žije. Můžete si být jistí, že vždy bude na výběr z festivalů, večírků, malých i velkých koncertů, gastronomických a jiných kulturních akcí. Ve městě se v průběhu roku koná celá řada koncertů světových i izraelských umělců.

Noční život v Tel Avivu rychle získává pověst jednoho z nejlepších na světě. Díky skvělým klubům jako The Block, úžasným hudebním klubům jako Barby, hipsterským podnikům jako TEDER nebo Kuli Alma a malým místním barům na každém rohu se vám nemůže stát, že byste se v noci vraceli na hotel zklamaní.

Koupání a kitesurfing

Na to, jak je město malé, nabízí překvapivě mnoho pláží. Na špičkové služby se můžete těšit na luxusní pláži The Hilton. Oblíbené, i když často přeplněné pláže s výbornou atmosférou jsou Gordon a Bograshov. A kdybyste raději chtěli relaxovat mezi místními, zkuste některou z pláží na jihu.

Pláže v Tel Avivu jsou ideální pro kitesurfaře. Kitesurfing je povolen přímo u centra města. V zimě dosahuje vítr rychlosti 55 km/h a vlny výšky 3 metrů. Čím více na sever se vydáte, tím budou vlny větší. V zimě je nezbytný neopren. Na jaře a na podzim se počasí změní, moře se zklidní a vítr dosahuje v průměru příjemných 30 až 40 km/h. V létě je zde kitesurfing zakázán, ale vítr stejně není dostatečně stálý.

Proleťte se nad plážemi v Tel Avivu


Tyto nádherné záběry z dronu vám ukážou jednotlivé pláže a jejich blízké okolí.

Pokud jde o možnosti koupání, nabídka plážemi nekončí. Přibližně hodinu jízdy od Tel Avivu leží hned několik skvělých aquaparků. Můžete vyrazit z města na celodenní výlet a užít si zábavu a relaxaci daleko od každodenního shonu.

Restaurace a vysoká gastronomie

Milovníci gastronomických zážitků se můžou těšit na stovky úžasných restaurací všeho druhu. Místní kuchyni, zahrnující pokrmy jako hummus, falafel a shawarma, vám příjemným způsobem představí například bistro HaKosem v centru města.

Nejlepší hummus ve městě se (podle místních i cestovatelských průvodců) podává v restauraci Abu Hassan v Jaffě, která je ale tak vyhlášená, že většinou bývá plně obsazená. Luxusní podnik, kde se jídla připravují z čerstvých potravin přímo z trhu, je Kitchen Market s výhledem na moře a tržnici.

Kultura a street art

Město je také plné muzeí umění a galerií. Doporučujeme především Telavivské muzeum umění s díly vynikajících umělců a skvělými výstavami moderního umění. Pokud vás zajímá umění v trochu jiné podobě, například street art, projděte se po čtvrti Florentin.

Nezapomeňte, že Izrael je mladá země, která byla založena teprve v minulém století. Její historie je tedy krátká, ale velmi zajímavá. Vyhraďte si čas a seznamte se s ní třeba v Muzeu země izraelské.

Nákupy? Samozřejmě!

Zajděte si také na nákupy! V Tel Avivu se každou chvíli otevře nový obchod s oblečením plný úžasných, jedinečných kousků. Ať už máte jakýkoliv vkus, v místních obchůdcích, nákupních centrech, secondhandech a luxusních obchodech najdete vše, co byste mohli potřebovat.

Nejznámější obchody se nacházejí na ulicích Sheinkin a Dizengoff. Levnější oblečení seženete na ulicích Allenby a King George. Luxusní značky naopak sídlí ve čtvrti Neve Cedek nebo v oblasti Kikar HaMedina.

A jako bonus úniková hra

Chcete si z dovolené v Izraeli odvézt nevšední zážitek? V Tel Avivu se v poslední době rozšířil nový trend únikových her. Můžete si vybrat podle chuti a doma vzpomínat na netradiční zábavu, která sblíží přátele i rodinu.

Co ještě vidět v Tel Avivu?

Podívejte se na některá z dalších míst, která stojí za to navštívit.

Autor: Kristina Himmerová

Pláže, kultura, restaurace, bohatý noční život. To je moderní Tel Aviv
Snadné financování nemovitostí v zahraničí