Pacific Crest Trail. Možná vás to bude bolet, ale to, co zažijete, vám vynahradí veškerou námahu

„Jít, jíst, spát – a to celé znova.“ – i takhle by se dal označit výšlap za poznáním nového a překonáním sami sebe a svých hranic. Máte-li rádi výzvy, vyrazte na túru Pacific Crest Trail (PCT, česky Pacifická hřebenovka) – 2650 mil dlouhou cestu z Mexika do Kanady.

Pacific Crest Trail. Každý rok se jej pokusí zdolat na 3 000 hikerů. Jen zhruba desetina dojde až do cíle. | Foto: Mike Peters / Shutterstock.com

Pokud máte v plánu se na takovou cestu vydat, zvažte svoje nejenom fyzické, ale hlavně také psychické síly. Obě tyto oblasti budou zatížené tak, že si to nedovedete dopředu představit. Budete hladoví, vyčerpaní, a proto musíte stimulovat svou psychickou stránku, abyste tohle všechno vydrželi a úspěšně dorazili do svého cíle.

Překonejte sami sebe!

Stopování, těžké batohy, divoká příroda se svými jedovatými a nebezpečnými zvířaty – tohle všechno vás na cestě čeká. Všechny těžkosti ale budou vykompenzovány neuvěřitelnou krásou přírody a naprosto nezapomenutelnými zážitky, které si jen tak někdo z nás neumí vůbec představit. Prakticky splynete s přírodou, stanete se její součástí a ona vám za to dovolí z ní čerpat to, co potřebujete.

Přes vrcholky hor od Mexika až do Kanady

Vystřídáte drsnost horských zákoutí a špičatých vrcholů s osvěžující vodou odlehlých zátok, které vás doplní energií na další cestování. Nemyslete si, že počasí bude pořád „stát při vás“. Sluníčko se může schovat za mraky a několik dní se nevyhnete nepříjemnému dešti, sněhu či dokonce zavějí.

Bude to drsné, bude to krásné, bude to nezapomenutelné, bude to bolestivé – ale bude to jenom vaše dobrodružství, které vám už nikdy nikdo nevezme. Dokažte hlavně sami sobě, že je ve vás kus cestovatele, který se nebojí nastavených hranic a buďte na sebe hrdí.

Pacific Crest Trail. Možná vás to bude bolet, ale to, co zažijete, vám vynahradí veškerou námahu
Snadné financování nemovitostí v zahraničí