Objevte nevídané krásy Dubaje – 10 míst, které prostě musíte vidět

Dubaj patří jednoznačně mezi jedny z nejkrásnějších měst na planetě a pokud se sem vypravíte, nesmíte vynechat těchto 10 míst.

Dubaj. Místo, které ohromí snad každého. | Foto: Naufal MQ / Shutterstock.com

1. Tržnice

Jako první byste jistě měli zavítat do dubajských nákupních center. Jsou naprosto propracované – mimo obchodů zde můžete vidět zajímavou architekturu, fontány nebo dokonce akvária se žraloky, kluziště či umělé svahy – opravdu, co jen si můžete představit.

2. Fontány

Fontány jsou to nejúžasnější, co můžete v Dubaji vidět. Každý večer se můžete kochat světelnou show, která se opakuje co třicet minut hned vedle dubajského tržiště.

3. Burj Khalifa

Tahle nejvyšší budova světa je vysoká 828 metrů. Najdete v ní 30 tisíc bytů, a dokonce i devět hotelů. Myšlenka na její stavbu se zrodila v hlavě šejka Moktouma.

4. Arabská poušť

Žádná vlhkost a pouze nevídaná krása všude, kam se podíváte. Nejlepší, co můžete v Dubaji udělat, je vydat se na pouštní safari projížďku nebo se projet na mírumilovném velbloudovi.

5. Mešity

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších mešit je mešita Farooq – předlohou pro její výstavbu totiž byla Modrá mešita v Istanbulu. Atmosféra plná klidu vám dokonale učaruje.

6. Královský palác

Tohle sídlo šejka Mohhamada Al Maktouma je doslova obklopeno „hlídacími“ pávy. Spousta turistů sem chodí hlavně proto, aby se s nimi vyfotili.

7. Zlaté tržiště

Zlato, zlato a nic než zlato. Zajděte si koupit alespoň malý zlomek pro štěstí. Vysoce karátové zlato se zde prodává na váhu. Nicméně, každému se zde otevírá prostor pro smlouvání.

8. „Jumeriah“

Luxusní rezidenční čtvrť, která se pyšní úchvatným mořem je bezpochyby tím nejluxusnějším místem, kam můžete v Dubaji zajet. Z pláže je úchvatný výhled na hotel Burj Al Arab, což je jediný sedmihvězdičkový hotel na světě.

9. Dubajské muzeum

Jedná se vlastně o takovou pevnost z dob minulých – ukazuje, jak to vypadalo v Dubaji v dávných časech. Pokud se tedy chcete dozvědět o Dubaji něco zajímavého, je toto muzeum nejlepší volbou, kam se vydat.

10. Lyžařský svah

To nejlepší nakonec – ano, vidíte správně – i v Dubaji můžete lyžovat. Tohle lyžařské centrum je vlastně zimním lunaparkem pro celou rodinu. Každý, kdo si „zasněžený“ svah sjel, doporučuje tento zážitek i ostatním.

Objevte nevídané krásy Dubaje – 10 míst, které prostě musíte vidět
Snadné financování nemovitostí v zahraničí