Máte byt nebo dům? Vydělejte na airbnb. Jak na to? Praktické tipy pro začátečníky

Pořídili jste si nemovitost na investicici? Pokud se nejedná o komerční nemovitosti, ale o dům nebo byt, můžete jej využí ke krátkodobým pronájmům prostřednictvím služeb jako je Airbnb.

Foto: Yann-maignan/Unsplash

Co je Airbnb?

Je to webová stránka, na které můžou lidé pronajímat prakticky všechno – jeden pokoj v bytě, celý dům či pouze volný gauč? To už je pouze na vás.

Styl a design

Mějte na paměti, že váš prostor prostě musí případného pronajímatele zaujmout. Zamyslete se tedy nad tím, čím se od ostatních odlišit a dodat na unikátnosti.

Ložnice

Nejdůležitější část vaší ložnice je bezpochyby postel. Ujistěte se, že je ta vaše dostatečně pohodlná a hlavně čistá! Nejlépe pořiďte matrace z paměťové pěny, který zajistí příjemný spánek.

Koupelna

Tato místnost bývá nejčastějším problémem pronajímatele, protože většina z potencionálních klientů hledá takové prostory, kde by měli koupelnu pouze pro sebe se soukromým vstupem. Pokud vaše prostory toto nesplňují, dbejte alespoň na absolutní čistotu veškerého koupelnového zákoutí.

Úklid

Měli jste ve svém bytě hosty jenom na jednu noc? Vypadá vana stejně čistá jako před jejich příjezdem? Proč ji tedy znovu čistit? Velká chyba! Nezapomeňte, že viry a bakterie nevidíte. Proto rychle do ruky dezinfekci a hadr a vrhněte se na koupelnu znovu.

Vytvořte nabídku

Airbnb má mnoho podmínek, jak by měl váš inzerát vypadat. Jestli stále nevíte, jak na to – podívejte se na ostatní nabídky z vašeho okolí – tedy ty úspěšné!

Komunikace

Pokud vám přijde nabídka na váš inzerát, vždy odpovídejte hned, jak to půjde! Je dobré potencionálnímu klientovi poslat potvrzení, že jste jeho odpověď četli v případě, že chcete počkat a z vámi zaslaných nabídek si vybrat.

Bezpečnost

Bojíte se, že dočasný návštěvník váš dům opustí i s vašimi věcmi? Jistě, může se stát, ale přemýšlejte – proč by si něco odnášel, když máte jeho adresu, osobní údaje, údaje o kreditní kartě a další? Vždyť on vám platí – proč by si měl chtít ještě něco za těchto podmínek odnášet?

Právní stránka věci

Zjistěte si, zda je ve vašem místě vůbec dovoleno prostory pronajímat. Mnohdy musíte být plně licencovaný hotel, abyste mohli pronajmout i pouze gauč.

Máte byt nebo dům? Vydělejte na airbnb. Jak na to? Praktické tipy pro začátečníky
Snadné financování nemovitostí v zahraničí