K módní značce restaurace nebo kavárna. Nahlédněte do podniků slavných designérů!

Mezi slavnými návrháři se rozmohl nový trend. Vedle značkového oblečení fušují také do gastronomie. Otevírají si luxusní restaurace i kultivované kavárny. Pojďte s námi nahlédnout do úspěšných podniků značek Ralph Lauren, Burberry nebo Armani.

Restaurace a kavárny slavných módních značek jsou dnes již spíše pravidlem, než výjimkou. | Foto: Christian Mueller / Shutterstock.com

Ralph Lauren vaří americkou klasiku

Ralph Lauren svou první restauraci RL otevřel v roce 1999 v Chicagu přímo vedle největšího obchodu Polo Ralph Lauren na světě. Podobně jako jeho módní ideologie se restaurace zaměřuje na americkou klasiku – s tím rozdílem, že místo polo triček, kašmírových svetrů a kravat se tady podávají steaky, mořské plody, kotlety a sendviče.

I další z restaurací slavného návrháře jako The Polo Bar v New Yorku a Ralph’s na Boulevard Saint-Germain v Paříži určitým způsobem ztělesňují aspekty jeho věhlasného stylu.

Podívejte se, jak to žije u Ralpha Laurena. U Ralpha Laurena můžete nad kávou klábosit o životě, módě, jídle a meditování podobně jako modelka a foodbloggerka Elettra Wiedemannová v rozhovoru pro „Coffee @ Ralph’s“ v Ralph’s Coffee v New Yorku.

Laurenovým posledním počinem je Ralph’s  Coffee & Bar na Regent Street v Londýně – kavárna s barem je umístěná přímo vedle jeho hlavní evropské prodejny. Kavárna svou atmosférou připomíná klub a její zařízení je v souladu s jezdeckým stylem, který je pro tohoto návrháře tak typický. Materiály použité v interiéru zahrnují například kůži, mosaz nebo tmavé dřevo.

Ralph Lauren při otevření podniku v lednu 2017 prohlásil: „Odjakživa si představuji, že zákazníci v našich prodejnách poznávají určitý svět. Toto místo doplní jejich zážitek, neboť jim poskytne možnost příjemně posedět s rodinou a přáteli, popíjet šálek naší charakteristické kávy nebo si při zvláštní příležitosti připít jedním z našich jedinečných koktejlů.“

Za kolik se u Ralpha Laurena občerstvíte?

Na jídelním lístku Ralph’s Coffee & Bar na Regent Street v Londýně zaujmou například tři koktejly vytvořené speciálně pro tento londýnský bar: Regent Street Sour, Ralph’s Winter Punch a Ralph’s Evening Roast. Ceny za koktejly se pohybují kolem 15 liber, káva vás vyjde na 4 libry, zákusky přibližně na 8 liber. Kavárna s barem není příliš velká, proto je vhodné si na jejích webových stránkách zarezervovat místo předem.

Ralph Lauren | Foto: FashionStock.com / Shutterstock.com

Burberry má svou kavárnu

O kousek dál, taktéž na Regent Street, se nachází další podnik spadající pod slavnou módní značku proslulou svými trenčkoty a tartanovým plédem. Kavárna se jmenuje jednoduše podle svého zakladatele Thomase Burberryho – Thomas’s a najdete ji v hlavní londýnské prodejně této společnosti.

Můžete si udělat přestávku při nakupování a zavítat sem téměř kdykoliv. Kavárna prakticky přímo navazuje na obchod; spíše než svou značku tedy Burberry rozšířil svou prodejnu. Kavárna podává celou řadu pokrmů, od humra přes sendviče po zákusky.

Veškeré suroviny pocházejí z malých britských farem. Zařízení je velmi jednoduché, stolky mají mramorové desky, židle jsou z tmavého dřeva a celý interiér je prostoupen přirozeným světlem. Podnik není přímo ztělesněním stylu této značky, ale působí stejně britsky a hrdě.

Kolik stojí jídlo v Thomasově kavárně?

Kompletní obědové menu s předkrmem a zákuskem vás vyjde na 35 liber. Stůl v kavárně si můžete snadno rezervovat přes webové stránky.

Burberry | Foto: Tobias Steinert / Shutterstock.com

Armani

Třetici slavných návrhářů s vlastním podnikem uzavírá Armani. Restaurace spadající pod tuto značku se již dlouho objevují po Severní i Jižní Americe, Evropě a Asii. Celkem je jich dvanáct. Podívejme se třeba na Armani/Ristorante na Fifth Avenue na Manhattanu.

Armaniho restaurace v New Yorku. Podívejte se na krátké video, pozvánku do newyorské pobočky Armaniho sítě restaurací.

Restauraci najdete nad prodejnou Armani a je zařízená v moderním stylu inspirovaném Itálií. Vyznačuje se kombinací černé a bílé, elegantními liniemi a LED osvětlením. Restaurace svou elegancí připomíná Armaniho módu a vychutnáte si zde italské kulinářské speciality.

Co vaří Armani k obědu?

Na jídelním lístku nenajdete ceny. Restaurace rozděluje menu na obědové a večerní. Prohlédnout si ho můžete na webu, kde si lze i snadno rezervovat stůl.

Autor: Kristina Váňová

K módní značce restaurace nebo kavárna. Nahlédněte do podniků slavných designérů!
Snadné financování nemovitostí v zahraničí