Jak se správně sbalit na Safari?

Africké safari je oblíbenou destinací, která přitahuje velké množství turistů. Pokud si ale myslíte, že je to jako procházka růžovou zahradou, to vás musíme zklamat. Budete zaprášení, budete špinaví, budete od bahna. Ale to je právě to, o čem celé safari je! To je ten pravý zážitek!

Jak se sbalit na Safari? Tak takhle určitě ne. I když kdo ví, jaká tajemství skrývá kufřík této půvabné slečny. | Foto: Maridav / Shutterstock.com

Každý bere jako samozřejmost, že se ráno po probuzení jde nasnídat, že má k dispozici záchod a sprchu. Ale tenhle „luxus!“ na safari rozhodně nečekejte. Každopádně není nic jednoduchého se na takovou cestu sbalit. Co by vám nemělo ve vašem batohu bez koleček či jiných přídavných zařízení chybět?

Začněte od batohu!

Nepotřebujete spoustu oblečení. Stejně byste jej neměli kam „hodit do pračky“. Myslete spíše na to, aby vaše zavazadlo bylo co nejúspornější a nezabíralo mnoho místa. A hlavně – tohle zavazadlo budete mít po celou dobu na zádech – a komu by se chtělo tahat s těžkým batohem? Ujistěte se, že jste si jej také dostatečně podepsali.

Co do něj?

1. V první řadě byste měli mít kvalitní plné boty s koženou podrážkou, které dokáží ochránit vaše nohy.
2. Dvoje kalhoty – můžete mít džíny, pláťáky, v čem je vám prostě dobře – ale hlavně, ať jsou dlouhé.
3. Tři až čtyři trička – jedno obyčejné, košili s krátkým rukávem a košili s dlouhým rukávem.
4. Kvalitní voděodolnou bundu – počasí na safari je nevyzpytatelné!
5. Dvoje kraťasy – z nichž jedny můžete použít také jako plavky.
6. Čtyři páry ponožek a čtyřikrát spodní prádlo
7. Žabky nebo sandály
8. Toaletní tašku – ta by měla obsahovat zubní kartáček, pasu na zuby, deodorant, žiletku, pěnu na holení, pěnu po holení a ženy by si měli přibalit ještě hydratační krém.
9. Čepici/kšiltovku a sluneční brýle
10. Rukavice

Takhle zabalené zavazadlo by nemělo vážit více, než jedenáct kilo – myslete na svá záda! Jako poslední věc byste měli mít sbalenou ještě malou příruční tašku, ve které budete mít veškeré osobní doklady.

Jak se správně sbalit na Safari?
Snadné financování nemovitostí v zahraničí