Dovolená na Kanárech? Pobavte se v nejlepším akvaparku na světě

Letenka. Pas. Plavky. To nejdůležitější už máte a teď se rozmýšlíte, co na Tenerife podniknete, když vám bude dlouhá chvíle na pláži. Máme pro vás tip. Na jihu ostrova je Siam Park, který si vysloužil pověst nejlepšího akvaparku na světě. Zjistili jsme pro vás podrobnosti.

Siam Park na Tenerife. | Foto: Darios / Shutterstock.com

Akvapark najdete na jihu ostrova Tenerife v Playa de Las Américas. Rozkládá se na ploše 185 000 metrů čtverečních a můžete tady svištět na nekonečných a rychlých toboganech. Protože je akvapark zasazen do svahu, využívají skluzavky sklon terénu, a tak tu nenajdete složité konstrukce jako v jiných akvaparcích.

Nejodvážnější atrakcí v akvaparku je „Tower of Power“. Tato skluzavka padá 28 metrů téměř kolmo dolů a závěr tvoří průhledný tunel vedoucí akváriem plným žraloků.

Když vás vodní adrenalin omrzí, můžete relaxovat na klidné pláži protkané pěšinami, mosty a kanály. Celý park je navržen v thajském stylu, a představuje tak největší soubor thajských staveb mimo Thajsko.

Adrenalin i vodní relax

Akvapark byl postaven tak, aby si zde každý našel svůj kousek ráje. K odpočinku na pláži pod palmami láká Siam Beach. Surfaři zase ocení nejvyšší umělé vlny na světě, které dosahují až tří metrů.

Parkem kolem bujné vegetace, vodopádů a akvária protéká „líná“ řeka, kterou můžete sjíždět na nafukovacích kruzích. Dalšími oblíbenými atrakcemi jsou tobogan s drakem, na němž můžete zažít nulovou gravitaci, 200 metrů dlouhý tobogan Kinnaree  nebo „Ztracené město“, kde si spoustu dobrodružství a her užijí především děti.

Abyste si návštěvu tohoto tropického ráje užili, nemusíte milovat adrenalin, umět surfovat, a dokonce ani plavat. Atrakce a skluzavky jsou navrženy tak, aby se mohli svézt i neplavci. Nádherné prostředí plné svěží zeleně stačí k tomu, aby park nadchl celou rodinu. Při procházkách po klikatých cestičkách můžete narazit na lachtany, „plovoucí“ trh, restaurace nebo bary s osvěžujícími drinky.

7 světových rekordů

Akvapark Siam Park se pyšní sedmi světovými rekordy. Obdiv si zaslouží největší socha draka na světě, nejvyšší umělé vlny, spád „líné“ řeky (8 m), různorodost skluzavek a největší thajská budova mimo Asii. Park je také prvním ekologickým akvaparkem a čtyřikrát byl na serveru TripAdvisor oceněn jako nejlepší akvapark na světě.

Vodní radovánky v Siam Park. Stojí návštěva vodního království za to? Podívejte se na video.

Jedete do akvaparku?

Z letovisek Las Américas, San Eugenio nebo Torviscas se do akvaparku dostanete snadno pěšky. Z Los Cristianos, Las Américas and Costa Adeje pravidelně jezdí autobus zdarma.

Pokud cestujete ze severu ostrova, jednoduše zamiřte po dálnici TF1 na jih. Výjezd k Siam Parku je jasně označen. U parku je k dispozici dostatek parkovacích míst. Parkovné stojí 3 eura na den.

  • Otevírací doba parku je 10:00–18:00 od 1. května do 31. října a 10:00–17:00 od 1. listopadu do 30. dubna. Akvapark je v provozu 365 dní v roce.
  • Celodenní vstupenky zakoupené přímo na místě stojí 35 eur pro dospělé a 24 eur pro děti od 3 do 11 let. Všechny atrakce jsou zahrnuty v ceně.
  • Pokud nechcete čekat ve frontě, kupte si vstupenky online. Mohou vás vyjít levněji, jsou platné 90 dní a navíc k nim dostanete voucher v hodnotě 5 nebo 10 eur.
  • Se speciální vstupenkou „Twin Ticket“ můžete zároveň navštívit i zoo Loro Parque na severu ostrova u města Puerto de la Cruz.

Autor: Kristina Váňová

Dovolená na Kanárech? Pobavte se v nejlepším akvaparku na světě
Snadné financování nemovitostí v zahraničí