Co zažít a dělat na Novém Zélandu?

Nový Zéland je zemí, která vám nabídne koupání v moři, jízdu na lyžích (klidně ten samý den), nádhernou přírodu, která učarovala i štábu filmové trilogie Pán prstenů, která se zde nataáčela, ale i spoustu dalšího.

1. To hlavní

  • Nový Zéland je domovem pro více než 4,5 milionu lidí.
  • Jeho symbolem je ptáček kiwi.
  • Země je tvořena ze dvou ostrovů – severního a jižního. Dále je zde přes 600 dalších menších ostrovů.
  • Rozlohou je sice skromnější, nicméně na kráse mu to rozhodně neubírá.
  • Hlavní město je Wellington, největším městem je ale Auckland.
  • Nový Zéland je znám jako domov ovcí.

2. Co zde můžete zažít?

Nový Zéland je nejlepší místo pro rozvoj turistiky. Nabízí spoustu turistických tras, jak těch nejjednodušších, tak i prakticky šplhání po horách. Milovníci turistiky si zde opravdu přijdou na své. Nejoblíbenějšími turistickými body jsou Národní park Fjordland a Národní park Tongariro – a to díky jejich dech beroucímu výhledu na okolní krajinu.

Pokud navštívíte pobřeží Otago, nesmíte minout balvany zvané Moeraki Boulders – tyto duté oblé balvany nápadně připomínají želví krunýře a nachází se zde již od doby paleocénu.

3. Roční období

Popravdě řečeno – žádné roční období není špatnou volbou pro návštěvu tohoto ostrova. Nicméně každý turista se musí připravit na to, že počasí se zde střídá naprosto nečekaně a někdy i dost extrémně. Můžete si zde užít až 2000 hodin slunečního svitu – a to díky nízkému znečištění ovzduší. Podnebí se hodně liší – na jihu nás překvapí subtropické podmínky, oproti tomu v severní části si musíte připravit sněhové řetězy.

4. Jídlo a pití

Kuchyně Nového Zélandu se zakládá na kombinaci kuchyně polynéské, evropské a asijské – a výsledek je naprosto vynikající. Typická snídaně se skládá z cereálií a toustu, doplněné o hrnek kávy, čaje, mléka či džusu. Oblíbenou formou oběda se staly koláče z listového těsta, které jsou obvykle naplněny mletým masem, sýrem, zeleninou, houbami a prostě vším, na co máte zrovna chuť. Večer si místní obyvatelé rádi dopřávají maso či čerstvou rybu z místních rybolovů.

Co zažít a dělat na Novém Zélandu?
Snadné financování nemovitostí v zahraničí