Chcete investovat? Kde v Dubaji koupit nemovitosti?

Dubaj je jedním z největších obchodních center v Asii a významným investičním celosvětovým bodem. Kromě již stojícíh budov je možné investovat do nemovitostí, které jsou ještě ve výstavbě.

Dubaj je pro investory z celého světa jednou z atraktivních lokalit pro investice do nemovitostí. Foto: Dmitry Birin/Shutterstock

Legální hledisko

Z legálního hlediska je pro každého možno zainvestovat do místních staveb, takže stát se majitelem některé z místních budov s dostatečnými prostředky je poměrně snadné. Před rokem 2002 situace taková nebyla a investice pro každého také umožněna nebyla – proto hlavní investiční boom nastal až po tomto roce. S postupem času lidé na celém světě pozorovali, že Dubaj je vhodná realitní investice, jejíž budoucnost se hýbe kupředu, proto čím dál tím více lákala zahraniční investory.

Krize roku 2008 a 2009

Ekonomická celosvětová krize v letech 2008 a 2009 postihla i Dubaj a tamní investice. Jaké byla situace na zdejším trhu a jaká jsou očekávání pro rok 2019 podrobně hodnotí redaktoři Dubai Chronicle.

Rychlý vzestup lokalit

I přes krizi ve zmíněných letech, dubajské lokality rychle získávaly na vzestupu a města, kde dříve nebylo prakticky nic, byla neuvěřitelných tempem vystavována a osidlována. Rychle přibývaly obchody, nákupní centra, kulturní a sportovní vyžití, hotely a nabídky pracovních příležitostí. Z nájmů se rychle stávala vlastnictví, lidé v Dubaji viděli budoucnost a potenciál.

Výhodnější než jiné lokality

Pokud porovnáte investice do nemovitostí s dalšími světovými metropolemi jako je Londýn, Bombaj, Tokio nebo New York, zjistíte, že Dubaj a její nemovitosti jsou stále o dost výhodnější ke koupi.

Jak v Dubaji koupit nemovitost

Jak celý proces koupě nemovitosti v Dubaji probíhá si můžete přečíst na specializované stránce. Pokud nemáte dostatek hotovosti, pravděpodobně se rozhlédnete po půjčce. Z celkové částky jsou místní banky ochotné poskytnout 75 % celkové částky, zbylých 25 % je potřebné míti již svých úsporách. Je důležité mít na paměti, že je zde 4% poplatek za registrování nemovitosti a další 1 – 2,5% jde vládě, proto je nutné mít připraveno 30 až 32 % hodnoty kupované nemovitosti.

Pronájem nemovitosti

Při porovnání výhod a nevýhod pronájmu a koupě dojdete ke zjištění, že je to prakticky „více méně“ stejně výhodné, co se poplatků týče.

Chcete investovat? Kde v Dubaji koupit nemovitosti?
Snadné financování nemovitostí v zahraničí