Bydlení v luxusu? Podívejte se na 5 nejdražších domů, které jsou na prodej

Za několik miliard korun můžete mít doma vlastní bowlingovou dráhu, padesátimetrový bazén nebo botanickou zahradu. Vydejte se s námi na prohlídku 5 nejluxusnějších domů, které jsou právě teď na prodej.

Co byste řekli na bydlení s podobným výhledem na moře? | Foto: Prasit Rodphan / Shutterstock.com

O luxusu má každý své představy. Před očima se vám možná vynoří nekonečné vyhřívané bazény, rozlehlé zahrady, kde není ani lístek navíc, soukromé pláže a hlavně dechberoucí výhledy. Své představy můžete porovnat s nejluxusnějšími vilami, které jsou právě teď na prodej. Stojí za to, abyste nad nimi uvažovali?

Nejdražší vila v USA stojí v LA

Vůbec nejdražší dům, který je v USA na prodej, vytvořil developer Bruce Makowsky. Rozkládá se v uzavřeném areálu Bel Air v Los Angeles. Na 3 500 metrů čtverečních a čtyři podlaží se vešlo celkem 12 ložnic, 21 koupelen, 5 barů, 3 kuchyně, 3 jídelny, špičková posilovna, wellness a čtyři bowlingové dráhy. Nechybí ani soukromé kino s kapacitou 40 osob, více než 100 uměleckých děl, 2 vinné sklepy, bazén a vlastní autosalon plný drahých aut. O vše se stará sedmičlenný personál.

Vila je vybavena nejvyspělejším systémem domácí automatizace na světě a terasy skýtají 270° přímý výhled na hory, oceán a Los Angeles. Vila je už nějakou dobu na prodej a zatím svého kupce nenašla. Můžete ji mít za 250 milionů dolarů, což je asi 5 miliard korun.

Stojí za 5 miliard? Nakoukněte do nejdražší vily, která je na prodej v USA.

Nejdražší dům v Londýně je za 1,6 miliardy korun

Pozemky v hlavním městě Spojeného království jsou známé tím, že patří mezi nejdražší na světě. Rozlehlé pozemky kolem domů jsou tady něčím tak výjimečným, že si je ani za peníze nekoupíte.

Nejdražším domem v Londýně je nyní vila ve čtvrti Chelsea se sedmi ložnicemi a skromnou výměrou 930 metrů čtverečních. Koupit ji můžete za 57,5 milionů liber. I tak je cena 180krát dražší než průměrná cena domů ve Spojeném království.

Nejdražší nemovitost světa prodávají ve Francii

Vůbec nejdražší nemovitostí, která je nyní ve světě na prodej, je Villa Les Cèdres na poloostrově Saint-Jean-Cap-Ferrat na jihu Francie. Její kupní cena byla stanovena na 350 milionů euro, tedy necelých 9 miliard korun.

Vila byla postavena na pozemku o výměře 14 hektarů tvořeném exotickými zahradami a skleníky. A to v lokalitě, kterou odjakživa vyhledávají nejbohatší lidé světa. Zahrada obklopující vilu patří mezi top 10 botanických zahrad na světě, ale na rozdíl od těch ostatních je soukromá.

V interiérech se zdobenými lustry, obrovskými krby z mramoru, všudypřítomným dřevem a 14 ložnicemi na vás dýchne historie a okamžitě si připadáte jako v roce 1830, kdy byla vila postavena. Na začátku 20. století v ní bydlel belgický král Leopold II. Ze střechy se vám naskytne panoramatický výhled do krajiny, ale z okolních silnic vilu nikdo nezahlédne. Slibuje tak dokonalé soukromí.

Luxus stojí i v Africe

V africkém městě Marrákeš byla nedávno postavena rezidence Ibraaze, která nyní čeká na svého kupce. Ten si musí připravit 17,6 milionů liber (505 milionů korun). Za to dostane 10 ložnic, 50metrový bazén a vlastní rybník s plochou 5 000 metrů čtverečních.

Vila byla postavena v minimalistickém stylu a její vnitřek charakterizují bílé stěny, tmavý nábytek a velké moderní obrazy. V interiérech je na první pohled znát spolupráce architekta se znalcem umění. Obytná plocha činí 2 200 metrů čtverečních. Fantastické výhledy jsou u nemovitostí této cenové kategorie samozřejmostí, v tomto případě se v dálce zvedá impozantní pohoří Atlas.

Dostupnější luxus v Asii

Vila Verai se sedmi ložnicemi a pozemkem o výměře 16 000 metrů čtverečních u pláže v thajském Phuketu nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Tedy z pohledu miliardářů. Její kupní cena je 16 milionů liber, takže je za necelých 460 milionů korun. Stačí mít na účtu půl miliardy a 4 500 metrů čtverečních, moderní interiéry s výhledy na tyrkysové moře přímo z postele a 40metrový bazén s přepadem jsou vaše.

Autor: Kristina Váňová

Bydlení v luxusu? Podívejte se na 5 nejdražších domů, které jsou na prodej
Snadné financování nemovitostí v zahraničí