Ananda. To je ráj na svazích Himálaje, kde pookřejete

Říkáte si, že potřebujete napumpovat energii do žil? Chtěli byste pro sebe něco záslužného udělat, ale zrovna nemáte na to potit krev na trénincích? Přijměte pozvání do jednoho z nejluxusnějších spa rezortů v Indii. Do Anandy v Himálaji, kde pookřeje vaše tělo i mysl.

Ananda Resort | Foto: Kim Pin / Shutterstock.com

Do Indie se už dávno nejezdí za drsnou turistikou, za osvícením nebo za uchvacujícími památkami. Indie je dnes, možná překvapivě, jedním z míst, kde najdete ty nejluxusnější a nejefektivnější spa rezorty na světě. Ananda patří k těm nejlepším.

Zapomeňte na přelidněnou Indii, kterou znáte z fotek nebo filmů. Tady najdete božský klid. Postarají se o vás ti nejvyhlášenější odborníci, kteří vás díky kombinaci starých ajurvédských postupů a moderních poznatků z oblasti lazebnictví dostanou do kondice. Právě proto je Ananda tak jedinečná.

Masáž třetího oka v restortu Ananda. Klid na vás dýchne už ze samotného videa. Podívejte se na techniku masáže třetího oka pomocí teplého oleje.

Luxus hodný Maharádžova paláce

Komplex Ananda byl vystavěný v prostředí, kde si vás klid najde, i kdybyste nechtěli. Resort se rozkládá poblíž mytologických měst Haridwaru a Rišikeše na odlehlých svazích Himálaje obklopený lesem. Právě tady najdete chrám těla i ducha, který pod fasádou starého indického Maharádžova paláce skrývá nebývalé pohodlí a komfort.

Hosté mají na výběr z několika typů ubytování. Takový pobyt ve vilách s vlastním bazénem a zahradou musí léčit sám o sobě. Ubytovat se můžete i v apartmá s nekonečným bazénem nebo s vlastní zahradou.

Každé apartmá je zařízeno vkusně a originálně. Nenajdete tady dvě stejná apartmá, přitom vše ladí v dokonalé harmonii. Pokoje jsou zařízeny s neuvěřitelnou citlivostí pro detail. Hosté mají k dispozici třeba aromatické soli, speciální čaj a také celou škálu nejrůznějších polštářů. A každého potěší překrásný výhled do okolí.

Jíst, meditovat, relaxovat

Ananda ale není v první řadě luxusní hotel. Je to resort, kde se dává do pořádku tělo, i duše, kde se každému uleví. Indický lékař, odborník na ajurvédu, si každého hosta na začátku patřičně vyzpovídá a provede základní vyšetření, aby zjistil který typ konstituce podle ajurvédy návštěvník má. Tedy jaká je jeho „dóša“.

Základním principem ajurvédy je právě život v souladu s vlastní konstitucí. Na základě jejího zjištění, ročního období a životních podmínek může lékař „předepsat“ správnou stravu, ale také další životosprávu, cvičení, aromaterapii, masáže. Zkrátka a dobře nic, co by bolelo, přesto jde o zásady, které váš život změní, a vy se budete cítit lépe.

Nemusíte se bát, že byste byli v rukách nějakých šarlatánů. Ajurvédu totiž coby léčebnou metodu uznává i Světová zdravotnická organizace.

Zbavte se stresu a omládněte

Po prohlídce od lékaře host získá přesný rozvrh, který zahrnuje nejrůznější procedury, vesměs velmi příjemné. Hosté mohou volit hned z několika balíčků služeb, například detox, omlazení, úprava váhy, cvičení jógy, ale také management stresu.

Tento zajímavý pobyt, který by potřeboval asi každý z nás, zahrnuje meditaci, cvičení jógy, nebo uzdravování pomocí reiki. Collin Gary Hall, šéf balneo oddělení Anandy, říká: „Kúra zahrnuje léčení těla. Pracujeme na těle a mysli na principu ajurvédy. Využíváme čisté esenciální oleje, indické uklidňující oleje, pro vytvoření naprosté rovnováhy.“

Balíčky služeb si můžete objednat na tři až čtrnáct dnů. Zvolit si můžete i program zcela na míru. Za vstupní ajurvédskou konzultaci zaplatíte kolem 30 euro, hodinová terapie stojí kolem 80 euro, za hodinu jógy dáte kolem 40 euro a za hodinovou masáž utratíte zhruba 70 euro.

Zakladatel Ashok Khanna hovoří o resortu Ananda. Proč zvolil zakladatel Ashok Khanna právě svahy Himalájí? Poslechněte si ve videu.

Základ léčby? Zdravé jídlo

Podstatnou součástí programu a „léčby“ je strava. Ta se zde připravuje v té nejvyšší kvalitě, na základě principů ajurvédy. Půvabné je, že úžasně chutná, ať si vyberete cokoliv a přitom nemusíte spekulovat, co je a není zdravé.

Vaří se z čerstvých surovin, na stolech je hodně ovoce a zeleniny. Strava je nízkokalorická, bez přidaných látek, bez barviv a konzervantů. A vždy tak trochu vařená na míru, s přihlédnutím k vaší doša, tělesné konstituci. Na výběr jsou také pokrmy bez lepku, oříšků a jiných alergenů. Pochutnávat si na zdejších dobrotách můžete jak v restauraci, tak třeba i v soukromí vaší vily nebo apartmá.

Potkáte tady prince?

A jedna zajímavost na konec. Luxusní rezort Ananda v Himálaji je na seznamu míst, kam by se mohl na líbánky vypravit princ Harry. Kdo ví, třeba právě vy se s ním v tomto královském místě potkáte.

Autorka: Michaela Kadlecová

Ananda. To je ráj na svazích Himálaje, kde pookřejete
Snadné financování nemovitostí v zahraničí