5 států, kde stojí za to vlastnit nemovitost

Koupě nemovitosti v zahraničí je životní rozhodnutí. Na samém začátku stojí otázka: Kde by se nemovitost měla nacházet? Každá země nabízí něco jiného, ať už to jsou přírodní krásy nebo výhody pro investory. Vybrali jsme 5 zemí, které investorům mají co nabídnout.

Mezi atraktivní destinace pro nákup nemovitosti patří v posledních letech i Dubai. Foto: AbElena / Shutterstock

Investice do nemovitosti v zahraničí je velké rozhodnutí, s nímž se pojí spousta zvažování pro a proti. V prvé řadě se investor zaměří na cenu a stav nemovitosti jako při každé jiné koupi. Navíc si musí zjistit informace o podmínkách, které se na zahraniční kupující v dané zemi mohou vztahovat.

Jedním z nejdůležitějších faktorů je také to, jestli se investice vyplatí. Ideální je spolupracovat s profesionální realitní společností, která bude vaším průvodcem v procesu nákupu.

Tomu všemu však musí předcházet to nejzásadnější rozhodnutí: Kde by se ona vysněná nemovitost vůbec měla nacházet?

Dubaj

Nájemné ve Spojených arabských emirátech patří vedle nájemného v Kanadě a Francii k nejvyšším na světě. V kombinaci s nízkou daní z příjmu z pronájmu, která činí jen 5 %, jde o jedno z nejlepších míst na světě, kde si pořídit investiční nemovitost. Výnos z pronájmu se podle GOBankingRates.com pohybuje kolem 5,2 %.

Konkrétně v Dubaji neustále roste ekonomika i počet obyvatel. Dubaj je rychle se rozvíjející bezpečné město, centrum dění a inovací. Vznikají zde nové projekty a investiční příležitosti. Připraveny jsou také výhody pro investory jako možnost získat rezidenční vízum až na tři roky (při splnění několika podmínek – hodnota nemovitosti musí být například vyšší než 1 milion AED). V Dubaji neexistuje daň z nemovitosti. A věděli jste, že v Dubaji mají i ministerstvo štěstí?

Jak se Dubaj rozrůstá? Podívejte se z výšky

Proleťte se nad Dubají, jedním z nejrychleji rostoucích měst světa.

Francie

Z evropských států je nejlepší volbou investice do nemovitostí ve Francii. Daň z příjmu z pronájmu zde činí 10 % a výnos z pronájmu je podle GOBankingRates.com zhruba 2,8 %. Společnost CBRE dokonce označila Paříž za nejlákavější evropské město pro investory roku 2018. Příčinou je dobrá situace na trhu a poměrně nízké náklady na výstavbu.

Velkým dílem přispěly také Olympijské hry, které se ve Francii budou konat v roce 2024. Z pohledu cizinců jsou zajímavé také rekordně nízké úrokové sazby hypoték (nižší než 2 %). Ve Francii nejde jen o peníze, ale také o lákavý životní styl v jedné z nejnavštěvovanějších zemí světa. Najdete tu na jednom místě všechno: slunce, hory, kopce, pláže a okouzlující města.

Španělsko

Španělsko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Návštěvníci se do země často zamilují natolik, že začnou vážně uvažovat o tom, že do Španělska přesídlí natrvalo, nebo si tam aspoň pořídí investiční nemovitost. Když potom zjistí, že španělské nemovitosti patří v Evropě k těm dostupnějším, nemusí dlouho váhat.

Ceny nemovitostí i nájmů rychle rostou. Země zároveň zahraniční investory aktivně pobízí. Oblíbené lokality jsou například Costa Blanca, Marbella, Estepona nebo Almería. Na Kanárské ostrovy můžete v zimě vyrážet za sluníčkem.

Řecko

V posledních letech roste zájem zahraničních investorů o Řecko, zejména kvůli jeho přírodním krásám, zeměpisné poloze a příjemnému teplému klimatu. Po finanční krizi výrazně klesly ceny a investoři z celého světa chtějí využít široké nabídky kvalitních nemovitostí za dostupnou cenu nebo programu „zlatých víz“. Pokud odjakživa toužíte po nemovitosti v Řecku, je nyní ten správný čas. Myslete ale na to, že se jedná o nejisté prostředí a jinde by vám vaše peníze pravděpodobně mohly vydělat více. V průběhu roku 2018 se ale situace celkem stabilizovala.

Můžete vlastnit moderní vilu v místě s rušným nočním životem, třeba na ostrově Mykonos, nebo se rozhodnout pro klidnější ostrovy Paros, Naxos, Tinos nebo Syros. Ostrovy Kefalonie a Korfu vás okouzlí nádhernými zátokami a působivými staršími domy přímo u pláže. Oblíbená je také Kréta. Na výběr jsou nemovitosti ve všech cenových kategoriích. V průběhu roku nemovitost můžete pronajímat turistům, kteří do Řecka proudí v miliónech.

Florida

Jistě se najdou investoři, kteří touží po životě v zámoří. Ze států v USA lze rozhodně doporučit Floridu. Každoročně ji navštíví desítky až stovky milionů turistů. Cestovní ruch zde neustále roste. Proto nikdy nebude problém najít zájemce o ubytování v době, kdy svou nemovitost zrovna nevyužíváte. S tím bude spojen vysoký výnos z pronájmu. Krátkodobé pronájmy jsou zde podporovány.

Možná vás jako první napadne slunce, příjemné klima a zábavní parky, ale Florida toho nabízí mnohem víc. Můžete si pořídit loď, navštěvovat pláže a vynikající sportovní zařízení a těšit se na vysokou kvalitu života ve státě s jednou z největších ekonomik světa. Florida je jednoduše jedním z nejlepších míst na světě pro koupi nemovitosti. A na to, jak poptávka převyšuje nabídku, jsou ceny nemovitostí stále poměrně přijatelné, i když neustále rostou.

Rozhodnutí je na vás

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli zemi, uvažujte, za jakým účelem si nemovitost v zahraničí chcete pořídit, čemu se chcete vyhnout a kolik peněz máte k dispozici. Každá země má své výhody i nevýhody a univerzální nejlepší volba pro všechny neexistuje. Vybraná země musí být ta nejlepší právě pro vás.

Autor: Kristina Himmerová

5 států, kde stojí za to vlastnit nemovitost
Snadné financování nemovitostí v zahraničí