12 šokujících návyků úspěšných lidí

Chcete být úspěšní? Nechte se inspirovat od těch, kteří něčeho dosáhli. Jaké jsou zvyky úspěšných lidí?

Ilustrační foto. Foto: Jacob Lund/Shutterstock

1. Brzké ranní vstávání – studie ukázaly, že ráno je naše produktivita nejvyšší, proto se vyplatí začít s řešením složitých úkolů v této době, nikoli až později během dne.

2. Neúspěch není nevýhoda – všichni úspěšní lidé vám řeknou, že nějaký nezdar je nevyhnutelný, a nebojí se mu čelit. Ví, jak se poučit z vlastních chyb. Úspěch závisí na vaší schopnosti pochopit jak a proč jste neuspěli.

3. Ignorování konformity – úspěšní lidé nevyužívají už objevené cesty při řešení svých problémů, ale snaží se najít nové, nevyzkoušené způsoby řešení.

4. Čtení každý den – mnoho úspěšných lidí tráví spoustu času čtením, protože úspěch a čtení jdou spolu ruku v ruce. Čtení stimuluje mozek a je také prevencí proti demenci.

5. Investování peněz – jedna z nejlepší rad v byznysu je, že musíte peníze investovat, abyste je mohli vydělat. Nejúspěšnější lidé přesouvající svůj zájem od současných nákladů k potencionálnímu zisku.

6. Přinášet oběti – úspěšní lidé ví, že oběti jsou, alespoň v počátcích podnikání, nutné. Často musí obětovat svůj volný čas, být daleko od rodiny, nebo čelit počáteční finanční nestabilitě svého podniku. Ale právě tyto oběti vám pomohou k úspěchu v budoucnosti.

Do výčtu návyků úspěšných patří také kreativní psaní, mírná prokrastinace, potřeba se stále zlepšovat, budování vztahů, fyzické cvičení a každodenní meditace. Více se dozvíte v tomto videu:

12 šokujících návyků úspěšných lidí
Snadné financování nemovitostí v zahraničí