10 nej turistických atrakcí, které nesmíte minout ve Francii

Francie patří dlouhodobě mezi turisticky nejnavštěvovanější země světa. Není se se čemu divit. Má toho totiž hodně co nabídnout. Podívejte se na 10 turistických atrakcí, které byste ve Francii neměli vynechat.

Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je i Carcassone. | Foto: b-hide the scene / Shutterstock.com

1. Milau Bridge

Jedná se o nejvyšší most na světě a na svém místě stojí již od roku 2004. jeho výška dosahuje skoro 350ti metrů.

2. Pont du Gard

Tenhle starodávný most byl postaven okolo roku 1480 v románském stylu. Dříve byl součástí aquaduktu a dnes je jednou z nejnavštěvovanějších památek Francie.

3. Carcassone

Tohle historické opevněné město se stalo součástí Francie v polovině 13. století. Jednu dobu bylo dokonce město centrem textilního průmyslu.

4. Chartes Catherdal

Majestátní katedrála, která leží v malém městě u Paříže, je postavena ve francouzském gotickém stylu. Můžete obdivovat její unikátně zdobená okna a další starodávné dekorace.

5. Zámek de Chambord

Tenhle zámek je také označován za mistrovské dílo francouzské renesance. Jeho stavba začala již v roce 1519 a je tak velký, že se v něm můžete ubytovat ve 440ti pokojích.

6. Gorge du Verdon

Nachází se na jihovýchodě Francie a můžete se zde pokochat pohledem na jeden z nejkrásnějších vodních kaňonů v celé Evropě. Kaňon, který vyhloubila řeka Verdon je hluboký přes 700 metrů.

7. Mont Saint-Michel

Tenhle malý ostrůvek se nachází u Normandie. Jeho unikátní architekturu sem jezdí obdivovat spousty turistů. 

8. Versailleský palác

Kdo by neznal tento skvost Francie, který byl dříve obýván dokonce francouzskou královnou. Při jeho návštěvě musíte zavítat do Zrcadlového sálu a projít se úchvatnými zahradami.

9. Saint Tropez

Pitoreskní městečko, které leží na francouzské riviéře je oblíbeno pro své pláže a skvělé podmínky pro windsurfing a jachting.

10. Eiffelova věž

Tahle památka je jakýmsi nepsaným symbolem Paříže. Byla postavena v roce 1889 architektem Gustavem Eiffelem a dosahuje výšky až 324 metrů. S těmito úctyhodnými metry se řadí na první příčku nejvyšších budov v Paříži. Skýtá úchvatný výhled na centrum hlavního města, který by si neměl nikdo nechat ujít.

10 nej turistických atrakcí, které nesmíte minout ve Francii
Snadné financování nemovitostí v zahraničí