Toužíte po samotě? Tyhle domy jsou nejizolovanější na světě

Máte rádi soukromí? Podívejte se na ty nejizolovanější domy, kde sousedy jen tak nepotkáte.

San Colombano, Itálie. Foto: Przemyslaw Skibinsk / Shutterstock

1. The Drina River House

Viděli jste někdy dům postavený uprostřed řeky? Tento byl postaven již v roce 1968 a představuje ideální lázně.

2. Casa Do Penedo

Tento dům by se dal nazvat jedním velkým kamenem. Dům, jež se nachází na jihu Portugalska ve výšce 792 metrů nad mořem je vysoký pouze pět metrů.

3. The Crystall Mill

Jeden z nejznámějších a nejvíce izolovaných domů v celém Coloradu. Je postaven na velkém kameni, jež leží na řece Crystall River a obklopen neuvěřitelným výhledem.

4. Katskhi Pillar

Tonto dům se nachází na skále ve výšce úctyhodných 40 metrů v Georgii. Jediný přístup k němu je po stejně dlouhém žebříku.

5. Wordie House

Již v době druhé světové války byl postaven tento nejvzdálenější dům v ledové Antarktidě. V následujících letech se z něj stala laboratoř pro vědce a různorodá zkoumání.

6. Long Studio

Nachází se v městě Newfoundland v Kanadě a je postaven pouze z přírodních materiálů. Dělí se na tři části – těmi jsou vstupní hala, nádvoří a ateliér.

7. The Solvay Hut

Tahle chata se nachází přímo na švýcarské hoře Matterhorn ve výšce neuvěřitelných 4002 metrů. Přístřeší a jídlo nabídne každému, kdo jej potřebuje.

8. Ellidaey Island

Je prokázáno, že zde lidé žili již před 300 lety – místo působilo jako úkryt. Není ani divu, jedná se totiž o naprosto izolovaný ostrov.

9. San Colombano Hermitage

Touhle potní místo bylo postaveno již v roce 1319. Kostelík je vybudován ve skále a odjakživa nabízel ubytování pro poutníky. Dostanete se k němu po 102 schodcích, jelikož se nachází vysoko na skále.

10. Just Room Enough Island

Jak již název naznačuje, jedná se o maličké místo pevniny uprostřed jezera, kde je místo pro postavení domečku opravdu pouze s jedním pokojem. Jelikož není propojen s pevninou, má dokonce i svůj vlastní generátor.

Toužíte po samotě? Tyhle domy jsou nejizolovanější na světě
Snadné financování nemovitostí v zahraničí

Komentujte

avatar
X