Top lyžařská střediska v Evropě: Kam jet letos lyžovat?

Top lyžařská střediska v Evropě: Kam jet letos lyžovat?

Užijte si lyžování v těch nejlepších střediscích. Foto: GROGL / Shutterstock

1. Švýcarský St. Moritz

Toto středisko je proslulé mezi dalšími, je to klenot, ze kterého se tají dech. Je vyhledávanější předně náročnější klientelou, a to i díky své legendární bobové dráze, nejstarší dráze světa, která je i dnes v provozu. Dalším důvodem své oblíbenosti je také oblíbená švýcarská čokoláda, jejíž ochutnání si nikdo nechce nechat ujít.

2. Jungfrau

Další zimní švýcarská oblast s přenádhernými scenériemi, přírodou, krásnými horami a čistotou. Najdete tu mistrovské dílo v podobě ledového paláce, kde se vám z tamního ledu bude tajit dech.

3. St. Anton v Rakousku

Středisko je navštěvovaným místem hlavně kvůli výběru z mnoha sportovních aktivit, a to nejen lyžování, ale i paragliding. Jelikož po náročném dni plném sportu spolu návštěvníci chtějí strávit čas a pobavit se, na konci sjezdovek naleznou stylové hospůdky, kde při dobré hudbě a s lahodnými pokrmy a drinky probíhají party až do ranních hodin.

4. Německý Garmish

Atraktivní vesnice plná pozoruhodností láká především Američany, kteří sem jezdí za odpočinkem. Američtí vojáci si destinaci oblíbili pro zregenerování po svých zážitcích. Místní pivnice točí skvostná piva, dokonce se pořádají i pochody od jedné k druhé, kdy v každé ochutnáte.

5. Saas-Fee

Švýcarská alpská oblast je nejlepší místo, kde si zasáňkovat. V dřívějších dobách se sáňky využívaly jako dopravní prostředek, dnes slouží již jen k zábavním účelům. Tratě jsou velmi divoké, o zážitky není nouze. Hospůdky u sjezdovek jsou samozřejmostí a pro delší pobyt doporučujeme ubytování v hotelu Vernissage.

6. Zermatt

V německy mluvící části Švýcarska je tolik známý snowpark, který je popisován jako ten nejlepší na světě. Zde je možné prakticky cokoli, freestylingu se meze nekladou. Jako raritu zde mají Iglú vesnici, kde můžete strávit noc. Ubytování je zde koncipováno v třípokojovém zařízení, kde v jednom pokoji máte umístěné jacuzzi, ze kterého se vám nabízí výhled z iglú. Zermatt je navštěvován i pro svůj velkolepý noční život.

Top lyžařská střediska v Evropě: Kam jet letos lyžovat?
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X