Tenisová akademie Rafaela Nadala na Mallorce. Omrkněte ráj pro talentované tenisty

Mallorca proslula jako místo, kam v zimě míří cyklistické špičky i nadšenci, kteří v zimě raději šlapou do pedálů, než sjíždí zasněžené svahy. Teď si na Mallorcu můžete zajet do tenisového ráje. Svoji akademii tady otevřel tenista Rafael Nadal a nadějné tenisty trénuje podle vlastní metody. Do Tenisové akademie můžete přihlásit svého potomka, nebo si sem sami zajet zlepšit forehand.

Rafael Nadal má akademii pro talentované tenisty | Foto: Maxisport / Shutterstock.com

Rafael Nadal je jedním z nejlepších hráčů v tenisové historii. Potěšující je, že ač stále aktivní a prvotřídní tenista, myslí i na ostatní a také na své nástupce. Nejenom pro ně totiž před rokem otevřel Tenisovou akademii Rafaela Nadala v Manacoru na Mallorce, ve svém rodném městě. Právě zde dělal fenomenální tenista své první tenisové pokroky. Výčet toho, co nejlepší antukář historie dosáhl, je opravdu velkolepý, dokázal zkompletovat Grand Slam, zvítězil i na olympiádě, světovou jedničkou se stal v roce 2008. Následující roky pak přinesly nezapomenutelné zápasy proti jeho velkému tenisovému rivalovi, Rogerovi Federerovi.

Rafa se následovníků nebojí

Jak je vidět, Rafa se nových talentů, kteří by ho mohli jednou překonat, rozhodně nebojí. Naopak, právě pro ně jeho akademie připravila tenisové programy, díky nimž budou potenciální slavní tenisté v těch nejlepších rukách. Během otevření akademie se Rafa svěřil s tím, že právě akademie je pro něj v životě klíčová: „Moje budoucnost je zde. Nemyslím, že budu žít někde jinde než na Mallorce. Sport je moje vášeň a vytváření tenisové akademie je jeho nejdůležitější částí. Můžete zde provozovat i jiné sporty. Věřím, že tohle děti potřebovaly!“

Když se pro aktivní dovolenou rozhodnete, můžete vybírat hned z několika možností. Ceny za tenisové tréninkové programy se přitom pohybují od 90 EUR za den. Pro ty největší talenty, hlavně pro děti, které to myslí s tenisem opravdu vážně, je vhodný celoroční program. Děti zde studují na mezinárodní škole, takže o běžnou výuku rozhodně nepřijdou. Kromě toho trénují od pondělí do soboty tenis, celých 17 hodin stráví s prvotřídním trenérem, dalších 8 hodin mají trénink v posilovně. Perfektní servis zahrnuje také fyzioterapii, lékařské ošetření, pravidelné testy kondice a celou řadu dalších aktivit pro volný čas. O dítě se postará také výživový poradce.

Jde zkrátka o sen každého začínajícího tenisty, který se na tomto pohádkovém místě může soustředit jen a pouze na svou budoucí kariéru a udělat pro ni prakticky vše. Děti se zde ale mohou zúčastnit také týdenních kurzů, ve kterých trénují 23,5 hodiny tenis, 6 dalších hodin stráví v posilovně a k dispozici mají celou řadu volitelných aktivit. Na tyto kurzy se mohou hlásit děti do 18 let vždy od června do srpna.

Jak na Mallorce žijí tenisové naděje? Podívejte se, jak se žije a trénuje tenis na Mallorce. Ve videu také uslyšíte komentář tenisové legendy a zakladatele tenisové akademie, Rafaela Nadala.

Tenis také pro dospělé

Tenisová akademie Rafaela Nadala myslela i na dospělé, kteří před sebou už sice nebudou mít hvězdnou kariéru, ale tenis je baví. A chtějí se v něm zlepšit. Nadšení tenisté se na Mallorcu mohou vypravit, aby si zde zlepšili forehand a backhand a vyzkoušeli si unikátní tréninkovou metodu Rafaela Nadala.

Vždy jde spojit příjemné s užitečným, takže rodiče talentovaného malého tenisty zde například mohou navštívit své dítě, otestovat, co ono samo podstupuje a naplánovat si aktivní dovolenou. Dospělí se mohou přihlásit na týdenní kurzy, respektive na kurzy, které probíhají od středy do neděle. Nebo si rovnou nechat vytvořit individuální tréninkový plán. Kromě tenisu je možné trénovat i fitness nebo cyklistiku, vždy pod prvotřídním vedením kvalitních trenérů.

Tenis budoucnosti

Říká se, že hlavní síla Rafaela Nadala je na antuce, a je pravdou, že na ní najde málokdy svého přemožitele. Jeho unikátní tréninková metoda a nabídka jeho Tenisové akademie však připravuje tenistu na to, aby vyhrával na jakémkoliv povrchu.

Právě komplexní péče je podle Rafaela Nadala klíčem k úspěchu. Proto se v jeho akademii tenisovým talentům dostane nejenom dostatečného a kvalitního tenisového tréninku. „Nejdříve hrají oči, pak hlava, dále nohy a až nakonec ruce,“ takové je motto jeho tenisové akademie.

Tenisté trénují také kondici, probíhá i mentální trénink a od začátku je v nadějném tenistovy podporována soutěživost. Rafael Nadal totiž velmi dobře ví, že pro tenistu je velmi často tím největším soupeřem právě on sám, a tak si každý student vede soupis svých plánů a úspěchů na turnajích.

Jak se hraje tenis podle Rafaela Nadala? Tréninkovou metodu, kterou se v akademii na Mallorce naučíte, vymýšlel přímo Rafael Nadal a jeho tým. Co vše zahrnuje? A jak hrát tenis? Podívejte se na video.

Luxus, který nemusíte opouštět

Pro tenisový trénink je v akademii Rafaela Nadala k dispozici 26 tenisových kurtů, nejenom antukových, ale i travnatých, včetně kurtů krytých. Svou kondici si mohou hosté upevňovat v rozlehlém fitness centru, relaxovat lze ve dvou bazénech. 

Nechybí ani zdravotní centrum, specializovaná sportovní klinika, nejenom pro případ zranění na kurtu, ale i pro případ běžných nemocí, které mohou tenisty při delším pobytu potkat. Jakékoliv tenisové vybavení je možné zakoupit v místním obchodě. Celé zařízení je totiž koncipováno tak, že z něho není třeba absolutně vytahovat paty. Návštěvník zde najde absolutně vše, co pro svůj pobyt potřebuje.

Autorka: Michaela Kadlecová 

Tenisová akademie Rafaela Nadala na Mallorce. Omrkněte ráj pro talentované tenisty
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X