RORC Caribbean 600: Jachtařské dobrodružství v Karibiku slaví deset let

Je to dobrodružství jak z nejkrásnějších klučičích snů a z nejúchvatnějších dobrodružných filmů. Nasednout na jachtu a brázdit oceán mezi karibskými ostrovy. V příštím roce si neopakovatelný zážitek vyzkouší a prožijí posádky minimálně čtyřiceti lodí. Co všechno je při jubilejním desátém ročníku RORC Caribbean 600 čeká a na co se mohou těšit?

Ilustrační foto | Foto: Soloviova Liudmyla / Shutterstock.com

V únoru 2018 už to bude deset let, co Eddie Warden Owen, John Burnie a Stan Pearson dostali bláznivý nápad. Vymysleli závod, kde posádky jachet budou brázdit oceán mezi karibskými ostrovy. V prostředí, které je tak nádherné, že se až tají dech.

V květnu 2008 jsem obdržel telefonát od Johna Burnieho a Stana Pearsona o možnosti vytvoření prvního závodu v Karibiku a vůbec jsme netušili, že po dobu deseti let se stane jednou z největších událostí v kalendáři jachtařských závodů na celém světě. Tušili jsme, že bude velmi oblíbený, protože jsme lodě zavedli do krásných prostor s teplou vodou, a to vše uprostřed zimy. Že se stane až takovým fenoménem, to jsme netušili ani my,“ přiznává Owen.

Závod si za deset let prošel svým vývojem. V současné době se ho mohou zúčastňovat jak klasické jachty, tak i tzv. katamarány. Podmínkou je, aby loď měla alespoň 9,15 metrů, neboli třicet stop s minimálním ratingem 1,200. Lodě musí mít také platný IRC certifikát, který vydává Royal Ocean Racing Club.

Proč je závod tak populární a úžasný?

Desátý ročník RORC Caribbean 600 startuje na ostrově Antigua 19. února 2018 a už teď je jasné, že se ho zúčastní minimálně čtyřicet lodí. I letos je čeká 600 námořních mil mezi ostrovy, jako je Barbuda, Svatý Maarten, Saba, Nevis nebo Guadeloupe. Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát se budou prát s vlnami, měnícími se větry a dalšími rozmary počasí. Co posádky a dobrodruhy vede k opakované účasti na karibském dobrodružství, přibližují sami účastníci v následujícím videu.

Chcete se jachtařského závodu zúčastnit?

Nakonec nemusíte zůstávat jen u sledování záběrů jiných nadšenců. Chtěli byste být na místě dotyčných nadšenců a na příštím videu vyprávět své zážitky stejně jako oni? Není to zase tak velký problém, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Ano, opravdu se může účastnit karibského dobrodružství téměř každý z vás. Samozřejmě nemůžete na lodi sedět sami, ale mít k dispozici zkušenou posádku, která čítá minimálně tři osoby. Pokud se vám podaří posádku zajistit, pak už nic nebrání, abyste si plnili své dětské sny, jak brázdíte oceány jako bájní dobrodruzi a vedete svou loď mezi skalisky a ostrovy.

Budete mít možnost sedět na boku lodi a sledovat, jak z oceánu okolo vás vyskakují z vody hejna delfínů. Uvidíte nádherné scenérie východu i západu slunce nad obzorem oceánu. Není proto lepší věci, než se přihlásit. Možnost přihlášení do regaty byla otevřena sice už v červnu, ale uzavírat se bude až 5. února. Startovné je 1 000 liber a možnost platby je jak online, tak telefonicky.

Více informací k přihlášce najdete na http://caribbean600.rorc.org/.

Autor: Jakub Zeman

RORC Caribbean 600: Jachtařské dobrodružství v Karibiku slaví deset let
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X