Ostrov Aruba – šťastný ostrov v Karibiku

Ze Spojených států amerických je možné využít pouze 10 měst a místních letišť, ze kterých se na Arubu létá bez mezipřistání. Tyto lety poskytuje 6 amerických aerolinek. Po přistání na ostrově a během pobytu se nabízí využití místních taxislužeb. Sazby za jízdu taxíkem se zde od jiných států liší, zde záleží, kolik osob jízdu využije a od toho se odvíjí cena. Mimo lokálních taxikářských provozovatelů se jako dopravní prostředek využívá autobusová doprava.

Ostrov Aruba je jedním z karibských rájů na zemi. Foto: Natalia Barsukova/Shutterstock

Ubytování

Ostrov oplývá řadou možností, co se výběru ubytování týče. V pobřežní části ostrova jsou nejpopulárnější dvě lokality resortů, rozdělují je na kategorii nižší a vyšší. Kategorie vyšší je známá jako aktivnější lokalita s možnými akcemi po dobu denní i noční. Je zde řada restaurací, obchodů, nočních klubů, a to jen několik kroků od samotných hotelů. V této oblasti se většina hotelů nachází na tzv. Palmové pláži, která je jednou z nejvyhlášenějších pláží ostrova.

Počasí a místní podmínky

Ještě před návštěvou ostrova se turisté často ptají na Arubu a hurikány. Ostrov je mimo oblast hurikánového nebezpečí. Zároveň se jedná o jeden z nejsušších ostrovů Karibiku, který má nejvíce slunných dnů v roce. Proto se pro dovolenou na Arubě můžete rozhodnout kdykoli
během roku.

Možnosti vyžití

Aruba a její hotelové resorty a okolní zařízení nabízejí široké vyžití. Počínaje bílými plážemi a mořem azurové barvy, kde návštěvníci mohou podniknout různé typy vodních sportů, zažít kulturní akce a výlety za historií a dobrodružstvím. Na ostrově lze navštívit přírodní památky, muzea, účastnit se kulturních programů a oslav nebo ochutnat místních speciality. Moře láká na surfing, šnorchlování, potápění, rybaření, paddleboarding a dokonce i paragliding.

Noční život

Ve většině hotelů je umístěno i kasino, které také slouží jako druh arubské zábavy. Turistům, kteří spíše touží po klidných aktivitách, je zprostředkována večeře na pláži o samotě, pouze se šuměním moře nebo za poslechu místních hudebních kapel.

Na Arubě si každý vybere z programu sobě nejvíce blízkému.

Ostrov Aruba – šťastný ostrov v Karibiku
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X