Nejlepší ski areály v Itálii

Lyžování ve slunných italských Alpách patří mezi velké zážitky díky příznivým podmínkám a sjezdovkám, které jsou výborně udržovány. Zde si na své přijde každý, začátečníci i zkušení sportovci.

Ilustrační foto: Tonale Pass v Itálii. Foto: Gevision / Shutterstock

Alpe di Siusi

Tento resort leží v samém srdci Dolomit a oplývá sjezdovkami s celkovou délkou 60 kilometrů. Čím se středisko může chlubit, je sníh, jež je garantován po celou sezónu, od prosince do března, a to i v období, kdy příroda lyžování není příliš nakloněna. Areál je na tyto situace připraven se zařízeními, které sníh vytvoří. Alpe di Siusi má přibližných 60% tratí určených pro pokročilé lyžaře, přesto zde i ostatní naleznou vyžití.

Val Gardena

Val Gardena je menší resort nabízející sjízdných 160 km, kde 65% je vyhrazeno především pokročilejším lyžařům. Středisko je jedním z nejvýše položených lyžařských areálů v Dolomitech. V nabídce jsou sjezdovky všech obtížností, lyžaři i snowboardisté si zde jízdy mohou krásně zkombinovat.

Courmayeur

Malebně položená vesnička poblíž francouzských hranic vybízející pro víkendové lyžování. Z vrcholků je nádherný výhled na malebnou krajinu a zasněžené hory. Obec leží na úpatí Mont Blancu. Areál je vhodný nejvíce pro středně pokročilé lyžaře, ale i experti v tomto oboru zde najdou vyžití a adrenalin.

Breuil-Cervinia a Valtournenche

Areál položen na severozápadě, je určený pro lyžaře všech kategorií a nachází se u hranic se Švýcarskem. Ze střediska se vzhlíží na chloubu celých Alp, horu Matterhorn. Říká se, že švýcarský Zermatt na druhé straně je vzhledově líbivější, ale je to věc názoru. Matterhorn spojuje dvě země a tři velká střediska.

Cortina d´Ampezzo

Oblast je zapsána pod světové dědictví UNESCO a lyžování zde patří mezi světové jedničky. Krása údolí a majestátných vrcholů celoročně láká návštěvníky z celého světa. Resort nabízí 3 lyžařské areály, kde je možné sjet 85 km. Místo je známé pro konání mnoha závodů včetně zimních olympijských her v roce 1956.

Nejlepší ski areály v Itálii
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X