Láká vás exotika? Navštivte ta nejlepší místa v Indii

Indie je zemí kontrastů. Na své si zde přijdou dobrodružné povahy a osamělí cestovatelé stejně jako turisté dávající přednost luxusu. Jaká místa při návštěvě této země v žádném případě nevynechat?

Foto: C Rayban / Unsplash.com

Kalkata

Kalkata je třetím největším městem Indie, kde žijí milióny Indů a ztratit se zde je opravdu jednoduché. Město se právem nazývá hlavním městem kultury. Je tu velký ruch, ulice jsou plné trhů s oblečením a plné všelijakých indických pochutin. Na každém rohu zde ženy nabízejí kávu z keramických šálků. Na první pohled to nevypadá velmi lákavě, ale kvalita vás překvapí. Město je slavné pro působení spisovatele Maharshi Bhavana, který za svá díla v roce 1912 získal Nobelovu cenu.

Malé město Bogh Daya

Městečko ve znamení budhismu, domov budhistických chrámů a památek – místo s největším počtem klášterů. Lidé se sem sjíždějí pro strávení poklidného dne v míru. Tisíce návštěvníků a místních sem přijíždí, aby zde mohli meditovat. Najdete tu obrovskou sochu Buddhy, jejíž základní kámen sem byl dovezen v roce 1982.

Varanasi

Lokalita umístěná na březích řeky Gangy znamená významné město pro hinduismus. Lidé z chrámů chodí přímo do řeky, aby se očistili. Ti, kteří mají to obrovské štěstí a zemřou v tomto městě, jsou pohřbeni na březích řeky, což očistí jejich duši a zajistí se jim tak velké úcty. Je to nejsvatější místo pro pohřbení. Pro obyvatele západní civilizace je město velmi neobvyklé a těžké k pochopení. Pro svou velikost a nepřehlednost je velice jednoduché se zde ztratit. Jedním z největších zážitků je zde plavba na loďce řekou při západu slunce, opravdu nezapomenutelné.

Dárdžiling

Je město nacházející se v západním Bengálsku ležící v himalájské nadmořské výšce 2000 metrů. Je to původní místo dárdžilinských klášterů, budhistických a hinduistických svatyní. Nejvyšším bodem je observatoř. Zde se návštěvníci necítí jako v Indii, naleznete zde jeskyně, a navíc jsou všude kolem čajové plantáže. Ochutnání místních čajů je jistě nezbytností.

Láká vás exotika? Navštivte ta nejlepší místa v Indii
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X