Kde nasát adventní atmosféru? Tohle jsou nejkrásnější vánoční trhy v Evropě

I když si sníh a mráz dávají na čas, Vánoce se blíží. Pořád se ještě nemůžete dostat do té pravé adventní nálady? Zajeďte se podívat na některý z proslulých vánočních trhů v Evropě.

Vánoční trhy a jejich magická atmosféra. | Foto: Syda Productions / Shutterstock.com

Vánoce představují skvělou příležitost k cestování a objevování měst v novém světle a atmosféře. Díky vánočním trhům dostanou známá místa úplně nové kouzlo. Z návštěvy vánočních trhů v některém z evropských měst si můžete udělat neobvyklou malou dovolenou. Navíc si domů můžete odvézt zajímavé suvenýry a originální dárky pro své blízké. Poradíme vám, kam letos vyrazit za nejlepšími trhy a zábavou a kde se dostanete do té správné vánoční nálady.

Záhřeb (1. prosince 2018 – 6. ledna 2019)

Zajímavou volbou je jistě chorvatský Záhřeb. Tamní trhy byly loni na portálu europeanbestdestinations.com potřetí v řadě zvoleny těmi nejlepšími v Evropě. Trhy se vyznačují slavnostní a přátelskou atmosférou a jejich součástí je spousta akcí (bruslení, koncerty, program pro děti a další) za příznivé ceny. Snadno si je celé projdete pěšky. Můžete si zakoupit kvalitní řemeslné výrobky a pochutnat si na svátečních pokrmech a nápojích.

Colmar (23. listopadu 2018 – 30. prosince 2018)

Vánoční trhy ve francouzském Colmaru jsou známé po celém světě. Jsou zasazeny do malebného prostředí, kde světýlka rozzáří labyrint úzkých uliček lemovaných starými hrázděnými domy. V Colmaru se snoubí vše, co by měla mít destinace snů: kultura, relaxace, pohoda, gastronomie, vína, tradice a architektura.

Vídeň (17. listopadu 2018 – 24. prosince 2018)

Pro někoho může být advent ve Vídni stará známá klasika, přesto toto město z našeho seznamu nesmíme vynechat. Před Vánoci se celá Vídeň promění v jeden obrovský vánoční trh. Vídeň patří mezi nejbezpečnější evropské destinace. Skvělou zábavu si tu užije rodina i přátelé, rodiče i děti, mladí i staří. Jedním z nejpopulárnějších je trh na náměstí před radnicí, který se promění v pohádkový svět. Čekají tu vánoční dárky, stromečky, dílny pro děti, kolotoč, sladkosti i něco teplého k pití na zahřátí. Stromy v přilehlém parku jsou nazdobené a září v záplavě světel, což je pohled, o který nesmíte přijít.

Basilej (22. listopadu 2018 – 23. prosince 2018)

Nejoblíbenějším švýcarským městem je v období před Vánoci Basilej. Toto město má ve Švýcarsku dlouhou tradici jako nejkrásnější a největší vánoční město, a i kdybyste jej navštěvovali každý rok, nikdy se neomrzí. Zachovalé staré město, výlohy i fasády jsou osvětleny příjemným zlatavým světlem. V ulicích je rozestavěno přibližně sto vysokých borovic, které návštěvníkovi ukazují cestu. Vánoční trhy se konají na náměstích Barfüsserplatz a Münsterplatz – jednom z nejhezčích basilejských náměstí.

Brusel (30. listopadu 2018 – 6. ledna 2019)

Za vánočními trhy do Belgie jezdí čím dál více lidí, a pokud se rozhodnete pro Brusel, nebudete litovat. Tisíce lidí město navštěvují právě kvůli této předvánoční události. O zážitky a dojmy se postará umělé kluziště, nádherný vánoční strom, originální světelná a zvuková show, videomapping promítaný na fasády budov, vánoční pochod, ruské kolo, kolotoče a spousta dalších atrakcí.

Manchester (9. listopadu 2018 – 22. prosince 2018)

Jedním z nejoblíbenějších vánočních trhů ve Velké Británii je trh v Manchestru. Jedním z důvodů je jeho autenticita. Prostředí je totiž mnohem rodinnější a atmosféra tradičnější než na trzích v hlavním městě Londýně. Každý rok do Manchesteru na trhy zavítá více než devět milionů návštěvníků. Přibližně 300 krásně vyrobených stánků v centru města nabízí ručně vyrobené vánoční dárky a mezinárodní jídlo a nápoje, z nichž se kolemjdoucím sbíhají sliny.

Rothenburg ob der Tauber (30. listopadu 2018 – 23. prosince 2018)

Tajný tip pro každého, koho nelákají davy spojené s oblíbenými vánočními trhy ve velkých městech, je německé středověké městečko Rothenburg ob der Tauber. Staré budovy slouží jako dokonalé kulisy pro pohádkovou vánoční výzdobu. Místní romantické trhy se konají již déle než 500 let. Za tu dobu se toho naštěstí moc nezměnilo, takže se můžete těšit na historické tradice a zvyky uchované v bezpečí středověkých hradeb. I zde je ve stáncích k dostání cukroví, svařené víno a samozřejmě suvenýry a dárky. V pátek a v sobotu můžete vystoupat na věž radnice a tuto zimní pohádku si prohlédnout shora.

Bologna (polovina listopadu 2018 – začátek ledna 2019)

Vánoční trhy mají překvapivě svou tradici i v jižní Evropě a městech jako Bologna. Na náměstí Piazza Maggiore se na konci listopadu objeví vánoční strom a klasické kolotoče. Od 16. století se koná trh Fiera di Santa Lucia podél ulice Strada Maggiore u kostela Santa Maria dei Servi. Sem se chodí pro vánoční výzdobu, sladkosti, nugát, sušené ovoce, dárky a ručně vyrobené figurky do betlému. Další část trhů probíhá na ulici Via Altabella vedle katedrály San Pietro nebo na náměstí Piazza Minghetti.

Autor: Kristina Himmerová

Kde nasát adventní atmosféru? Tohle jsou nejkrásnější vánoční trhy v Evropě
Snadné financování nemovitostí v zahraničí

Komentujte

avatar
X