Kam letos na lyže – nej světové resorty světa

Už se nemůžete dočkat, až zase vytáhnete ze sklepa lyže a postavíte se na sjezdovku? Přinášíme vám několik tipů na lyžařská střediska, jejichž návštěvou neuděláte chybu.

Ilustrační foto. Autor: GROGL/Shutterstock

1. Whistler, Kanada

Středisko se nachází uprostřed ledovcového klimatu Britské Kolumbie a rozkládá se na celých 3280 hektarech lyžařských terénů.

2. Courchevel, Francie

Toto středisko se skládá z pěti lokalit – všechny jsou v jiné nadmořské výšce a každé z nich má své osobité kouzlo a stojí za návštěvu.

3. Lech, Rakousko

Středisko je považováno za jedno z nejlepších lyžařských oblastí na světě. Nachází se v nadmořské výšce 1450 – 2450 metrů nad mořem.

4. Zermatt, Švýcarsko

Na tomto místě se můžete kochat nejkrásnějšími panoramaty v celém Švýcarsku. Jeho dominantou je výrazná silueta Matterhornu.

5. Aspen, USA

Tento věhlasný areál nabízí více než 2,2 hektarů lyžařských terénů, jež jsou rozděleny do čtyř úseků: Snowmass, Aspen Mountain, Aspen Highlands a Buttermilk.

6. Gstaad, Švýcarsko

Tato lyžařská ledovcová oblast se nachází v Bernské Vysočině a sahá až ke třem tisícům metrům nad mořem. Z tohoto důvodu se zde lyžařská sezóna každý rok protáhne až na půl roku.

7. Méribel, Francie

Ubytujte se zde v malebných chatkách a užijte si výjimečnost tohoto lyžařského střediska v samotném srdci Savojských Alp, ve světoznámé oblasti 3 Valées.

8. Verbier, Švýcarsko

Ihned po napadnutí prvního sněhu se toto středisko stává tím nejoblíbenějším místem v okolí. Je součástí světoznámého střediska „Čřtyři údolí“ společně se středisky Nendaz, Veysonnaz a Thyon á La Tzoumaz.

9. Vail, USA

Tohle středisko patří bezpochyby mezi ty nejznámější na celém světě – a to hlavně kvůli jeho velikosti. Pyšní se rozlohou 2.140 hektarů a zimní zábavu si zde najde úplně každý – jak začátečníci, pokročilí, tak i ti největší machři.

10. Chamonix, Francie

Užijte si tuto kouzelnou krajinu hned na úpatí Mont Blancu, jež je doslova obsypán vysoko se tyčícími horami. Rekreační, sportovní či extrémní lyžování? Zde najdete naprosto vše!

Kam letos na lyže – nej světové resorty světa
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X