Adrenalin na Aljašce. Troufnete si za čáru?

Aljaška, místo s přenádhernými zasněženými horami, naprostou čistotou, protínajícími průzračnými řekami, kam se vydávají jen ti nejodvážnější. Zamířit do těchto končit na vlastní pěst může být adrenalin, avšak příroda je ta, která rozhodne, zda-li se odtud vrátíte.

Vydáte se za dobrodružstvím na Aljašku? Foto: lassedesignen / Shutterstock

Z vrtulníku přímo na svah

Atmosféra už jen při vyslovení této aktivity by se dala krájet. I ti nejzkušenější lyžaři mají z těchto náročných sjezdů respekt. Ale na druhou stranu, ten požitek je neodolatelný, nechat se vrtulníkem vyvést až k vrcholům.

Už jen z vrtulníku spatříte malebnou, ale zároveň divokou přírodu pokrytou závějemi sněhu. Do této doby to je jistě zvládnutelné, ale jaký pocit vás pohltí, když z vrtulníku s lyžemi sestoupíte, shlédnete dolů a vlastně nevíte, co se pod tím sněhem skrývá? Dá se tudy projet nebo je to pouhá čára sněhu, pod kterou nic není?

Strmá hlubina

Lyžařskou stopu byste tu hledali těžko, a i v tom mají svahy na Aljašce kouzlo. Vždy je ale dobré, když se pro sjezd rozhodnete s někým dalším, nejlépe samozřejmě s instruktorem. Instruktoři totiž pomocí tzv. ski-cuts dokáží odhadnout terén, zda je svah v pořádku a nehrozí jeho strhnutí. Při jakémkoli špatném úsudku se může začít trhat obrovské pole sněhu, které pak začne klouzat společně s vámi.

V těchto případech je nejrozumnější sjet z laviny přímým směrem dolů a snažit je jí prakticky předjet. V tu chvíli člověk ale jistě na podobná doporučení zapomene a nechá se ovládat instinkty. V těchto případech je nejhorší zastavit a čekat. Pak už si s vámi lavina dělá, co chce.

Bez znalosti na svah nešplhejte!

Z předchozích vět jistě chápete, že takovéto podmínky jsou příhodné nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro sportovce, kteří mají danou oblast prostudovanou a znají místní sněhové podmínky a nástrahy.

Co myslíte, zvolili byste Aljašku jako svou cílovou destinaci?

Adrenalin na Aljašce. Troufnete si za čáru?
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X