Adrenalin a zážitky? Zaběhejte si v Dolomitech nebo sjeďte Alpy na kole

Probudilo vás jaro a hledáte na následujících několik měsíců sportovní zážitky, které vám v těle rozlijí adrenalin? Vybrali jsme pro vás 5 sportovních událostí, které vás nadchnou jako účastníka i diváka. 

Běh v magických kulisách, i to je Pražský půlmaraton. | Foto: Nadezda Murmakova / Shutterstock.com

V běhu vnímat krásy Prahy

Hlavní město České republiky je nádherné. A pokud je možné jeho prohlídku spojit se sportem, není asi lepší možnost než se účastnit tradičního Pražského maratonu. Už jen necelý měsíc zbývá do jeho startu šestého května.

Za startovné 1 550 korun máte možnost poměřit síly nejen se špičkovými atlety a maratónci světa, ale především sami se sebou. Vidět krásy historického centra, běžet po nábřeží Vltavy, okolo Karlova mostu s výhledem na Pražský hrad a ještě k tomu potýrat dvaačtyřicet kilometrů dlouhým během své tělo. To opravdu nabízí jen Pražský maraton. Přihlásit se můžete zde.  

Souznění profesionálů s naprostými hobíky. Pražský maraton představuje naprosto výjimečnou příležitost pro naprosté amatéry závodit s těmi nejlepšími profesionály. Jak vypadal loňský ročník, vám ukáže video.

Tour de France: Na vlastní kůži i jako divák

Stará dáma, to je magické pojmenování asi nejznámějšího a nejprestižnějšího cyklistického závodu na světě. Když se řekne Tour de France, tak i ti, kteří se nezajímají o cyklistiku, naprosto přesně vědí, o co jde.

Tour startuje letos nezvykle o týden později, tedy až sedmého července, aby nedošlo ke kolizi se světovým šampionátem ve fotbale. Na jezdce a diváky čeká několik naprostých lahůdek. Letos se vrací, pro závodníky nenáviděné a diváky naopak velmi oblíbené, kostky. Na jezdce čeká spousta stoupání, včetně legendárních 21 serpentýn na Alpe d Huez. Na řadu přijde spousta etap, jejichž délka se pohybuje okolo 200 kilometrů. Ale bude i jedna speciální, jen pětašedesát kilometrů dlouhá. Ovšem napěchovaná množstvím stoupání. Prostě spousta adrenalinu pro závodníky i diváky.

Ti si mohou vše zpestřit i tím, že jedou některé kopce den před svými modlami a hvězdami. Je naprosto běžné, že si hobíci vyjedou jeden den Tourmalet, ubytují se někde na kopci ve stanech nebo karavanech a druhý den nadšeně sledují na stejném místě ty nejlepší. Tuto možnost snad nabízí opravdu jen Tour de France. Navíc na závodě se neplatí žádné vstupné, což je u akce takové velikosti a významu také naprostý unikát.

Rovné pláně, strmé výjezdy a divoké sjezdy. Trasa letošního ročníku Tour de France byla představena už loni na podzim. Zadívejte se do následujícího videa, které vás virtuálně provede celým letošním závodem.

Na kole Moravskou bránou

Author Šela marathon je jeden z vrcholů horské cyklistiky u nás. Závod, který startuje v historickém centru města Lipník nad Bečvou, provede závodníky celou Moravskou bránou. Projedete lesy až na hrad Helfštýn, kam vystoupáte celkem dvakrát. Pod nádhernými viadukty se dostanete do nedaleké vesnice Jezernice. Nechybí divoké sjezdy lesními cestičkami ani klidnější pasáže mezi polem a podél řeky Bečvy.

Nejdelší a královská trasa měří 100 kilometrů a startovné je 650 korun. Čím kratší trasa, tím nižší i cena startovného. V současné době má ale Author Šela Marathon problém. Nedávná vichřice značně poničila lesy v okolí Lipníka nad Bečvou, a jelikož je do nich stále zakázán vstup, byl start závodu přesunut na nový, nezvyklý termín. Pokud nenastane už žádný další problém, bude závod odstartován první zářiový den. Bližší informace najdete tady.

Lesní sjezdy, brodění i těžké výjezdy. V cyklistickém závodě Author Šela Marathon můžete zažít naprosto vše. Těžké adrenalinové lesní sjezdy, brodění potoky a potůčky i náročné výstupy nejen na Helfštýn. Podívejte se.

Návštěva tenisového ráje

Wimbledon. Místo, které má neuvěřitelné kouzlo nejen pro fanoušky bílého sportu. Místo, kde v posledních letech dvakrát triumfovala i Češka Petra Kvitová. Místo v jihovýchodní části Londýna přitahuje každoročně začátkem července desetitisíce fanoušků do své náruče. Ti přicházejí nejen za špičkovým tenisem, ale i za tradicí, na kterou si na britských ostrovech obzvláště potrpí. Nikde jinde už neuvidíte tenisty jen v bílé barvě. Takoví jsou pouze ve Wimbledonu. (A nikde jinde si ani nepochutnáte na tak fantastických jahodách se šlehačkou.)

Turnaj v letošním roce startuje v pondělí druhého července. Cenově nejde o nedostupnou zábavu. V zahajovací den zaplatíte za vstupenku na centrální kurt přibližně 1 800 korun, na kurt 1 přibližně 1 400 korun a do areálu na všechny menší kurty cca 800 korun. Vstupenky si můžete koupit na stránkách Wimbledonu.

Emoce a historie, to je Wimbledon. Neváhejte a nahlédněte na travnatou nádheru a tradici, která v posledních letech přinesla českým fanouškům tolik pozitivních emocí.

Výběh na štíty Dolomitů

Datum osmého září si do svého diáře zaznamenávají všichni milovníci adrenalinu na vlastní kůži. Běh do vrchu, paragliding, horské kolo a jízda na kajaku v divoké vodě. To je Dolomitenmann. Přihlásit se může naprosto každý, kdo má odvahu, chuť a fyzičku. Sami pořadatelé označují závod jako „nejtěžší štafetový závod na světě“.

Začíná se strmým výběhem vzhůru, kde musíte překonat dvanáct kilometrů a převýšení 1 800 metrů. Na vrchu čeká kolega s padákem, který se rozeběhne a vrhne se do údolí a mezi ostré skály. Dole pak předává štafetu kajakáři, kterého čeká pět kilometrů v drsných a divokých peřejích řeky Drávy.

A nakonec následuje horská cyklistika. Nejprve patnáct kilometrů nahoru a následně 14,5 kilometrů divokého sjezdu lesním porostem a po sjezdovce. Přihlásit se můžete tady.

Autor: Jakub Zeman

Adrenalin a zážitky? Zaběhejte si v Dolomitech nebo sjeďte Alpy na kole
Snadné financování nemovitostí v zahraničí
X